Borik

Z většiny oblázková (místy písečná) pláž Borik je městská pláž, dlouhá asi kilometr, která se nachází asi 4 km od centra chorvatského města Zadar. Je oceněna Modrou vlajkou. Toto ocenění nesou zpravidla čisté, dobře dostupné a dobře vybavené pláže světa.

Jde o mělkou pláž, která je mezi návštěvníky Zadaru populární, proto můžete očekávat vysokou návštěvnost, zvláště v turistické sezóně. U pláže stojí místy borovicové stromy, které poskytují přirozený stín. Protože jde o městskou pláž, jsou pochopitelně blízko restaurace, kavárny a podniky, které můžete navštívit, když se chcete občerstvit. Přímo na pláži stojí i plážový bar. Zapůjčit si na pláži můžete lehátka a slunečníky, jsou zde převlékárny, sprchy i veřejné toalety. Blízko pláže je i veřejné parkoviště. Doporučujeme vhodnou plážovou obuv (třeba plastové pantofle), i pro vstup do vody.

Cestovatelé recenzují Borik

Průměrné hodnocení (4.2).

Celkem hodnotilo 259 uživatelů.

Navštívili jste Borik? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Helena Frankova. (Google recenze)

  Za mě super! Písečnou čast nebrat, je ušmudlaná, malá, s hodně lidmi. Popojděte vedle hotelu s toboganem. Najdete vzrostlý borový háj se spoustou stínu, hodně místa. Pláž oblázková. V moři oblázky, kameny, ale i písek, vstup pozvolný. Boty nutné. Voda průzračná, teplá. Ještě kousek dál jsou dřevěná mola na ležení a skákání. Na druhé straně brouzdaliste, zdí ohrazený velký prostor, kde je mělko. Sprchy na pláži. Wc je problém. Jediné v kavárně za 5 Kun a ne moc čisté. Občerstvení velmi dobré. Ohledně vstupu: plati se. Jezdily jsme na plaž ze Zadaru Boltem, 2 matky a 2 děti. Platily jsme však vstup jen jednou. Řidič nas obvykle přes kasu provezl autem az dovnitř areálu, pohovořil s výběrčim a ten nás nechal jet. Na opakovaný dotaz na různé řidiče byla odpověď, že se platí, ale jak kdy. Každopádně jednou chtěli 100 kun za nás 4. Lehátka jsou zpoplatnena á 30 kun. Borik proti Kolovare je mnohem, mnohem lepsi!

 2. Google Manager. (Google recenze)

  Plaža Borik je nejhorší pláž v Chorvatsku. 80 % pláže je vyplněno betonem, 18 % kamenitým a 2 % pískem (uměle dovezeným). Dříve byla písečná pláž placená, dnes 6.6.2022 jakoby nikdo nebral peníze. Celé nábřeží Boriku je velmi neudržované, místy špinavé, 200 m písečné pláže působí velmi politováníhodně. Slabá infrastruktura, podivné dráty nebo místy trčící železné tyče ze země (foto jsem opravil) – je to velmi nebezpečné, pokud jste s dětmi.

 3. Oleksandr Melashkin. (Google recenze)

  Nádherná pláž – čistá, upravená. Klidné a příjemné místo k odpočinku s rodinou. Voda je průhledná. Dno je kamenité, doporučuji si vzít speciální koupací boty.

 4. veronika koisova. (Google recenze)

  😉 🙂

 5. František Jaroš. (Google recenze)

  Malá pláž z navezených oblázků. Ve vodě jsou ale velké kameny a je docela obtížně do vody vlézt.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Otevřeno 24 hodin
úterý: Otevřeno 24 hodin
středa: Otevřeno 24 hodin
čtvrtek: Otevřeno 24 hodin
pátek: Otevřeno 24 hodin
sobota: Otevřeno 24 hodin
neděle: Otevřeno 24 hodin

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy