Dugi Otok

Dugi Otok je ostrov ležící blízko města Zadar a je největším z ostrovů v této části Dalmácie. Jeho název v překladu znamená „dlouhý ostrov“. Jeho délka je 45 km.

Na Dugi Otok se nachází ovocné sady a vinice, leží zde přírodní park Telašćica a krásná pláž Saharun. Žije zde 1 772 obyvatel (údaj z roku 2021) a hlavními vesnicemi jsou Bozava a Sali. Ze Zadaru do Brbinje na ostrově Dugi Otok jezdí celoročně a denně trajekt Jadrolinija, který vyplouvá v sezóně třikrát denně (cesta trvá 1 hodinu a 20 minut).

Cestovatelé recenzují Dugi Otok

Průměrné hodnocení (4.8).

Celkem hodnotilo 817 uživatelů.

Navštívili jste Dugi Otok? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Ábýss “Abyss”. (Google recenze)

  Krásný ostrov s vyhlídkou na už ničím nerušené moře s krásně čistou vodou.

 2. Renata Svobodová. (Google recenze)

  Ostrov klidu krásy a pochody. Těšíme se na další návštěvu.

 3. Anezka Kekrtova. (Google recenze)

  Nádherný ostrov pro ty, co mají rádi přírodu a nevadí jim si k hezkým místům kousek dojít. Najdete tu zátoky s průzračným mořem, mnoho živočichů. Na ostrově jsou jen malé obchody, ale např. ve městě Sali seženete vše. Byli jsme tu nadšení až na odpadky, kterých bylo na plážích a zátokách, kde měly možnost kotvit jachty, strašně moc. Nechápu, že na vyhlášené pláži Sakarun vybírají parkovné 40 kun a pláž je totálně neudržovaná. Velký nános řas, v nich zamotané odpadky, v moři musíte projít pásem „hnusu“… Za co tedy vybírají peníze, nechápu. Pan, co je vybíral, seděl mimo dohled a v 18h už po něm nebylo ani památky, takže ani o hlídání se nedá mluvit. Mnohem více se nám líbily pláže ve Veli Rat, když zajdete dál od kempu, jsou prázdné a čisté. Nejkrásnější na ostrově je však přírodní park Telašćica, cesta k místní písečné pláži je velmi náročná, ale stojí za to

 4. Justýna Mašková. (Google recenze)

  Jezdíme každý rok mám to tady ráda😊krásné moře a klid žádné davy lidí tu nepotkáte prostě klid♥

 5. Taťána Hrnčiříková. (Google recenze)

  Nádherný ostrov pro lidi co hledají soukromí a relax. Doporucuji navštívit PP Telaštica, svietonik Veli Rat

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *