Kamenjak

Kamenjak je nejjižnější výběžek Istrijského poloostrova.

Omýván nádherně modrým mořem je známí také pro místní národní park a jako místo, kde se nalezly stopy po dinosaurech. Najdete jej také pod názvem Premantura. Délka výběžku je přibližně šest kilometrů a jeho šíře čítá asi jeden kilometr. Pobřeží zdobí skaliska, zálivy a kouzelné pláže. V blízkém okolí se nachází 11 menších neobydlených ostrovů.

Vstup na Kamenjak placený není, na rozdíl od vjezdu motorovým vozidlem. Místo je vhodné i pro cyklisty. Na Kamenjaku se nacházejí mořské přístavy Polje, Podlokva a lodě také kotví v zátoce Veliki Portic.

Na Kamenjaku je možné podniknout ledacos. Projděte se národním parkem, kde roste mnoho druhů rostlin, včetně některých druhů orchidejí a byly zde objeveny zkameněliny dinosaurů. Vede tudy Dinosauří stezka, kde ve vápenci můžete dodnes vidět zachované dinosauří stopy. Užijte si na Kamenjaku rovněž odpočinek na plážích, plavání, potápění či skákání do moře z útesů (které je možné na určitých místech).

Cestovatelé recenzují Kamenjak

Průměrné hodnocení (4.5).

Celkem hodnotilo 1 352 uživatelů.

Navštívili jste Kamenjak? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Pavel Misák. (Google recenze)

  I mimo sezónu ohromné množství lidí. Neudržované kamenité cesty (i kropička by stačila) způsobují zácpy pomalu jedoucích aut, propletajících se mezi kamením a cyklisty, kteří musí dýchat kila prachu 🙁

 2. Pavlína Libošková. (Google recenze)

  Moc krásné místa, čisté moře i pláže.

 3. Erik Jacko. (Google recenze)

  Je to jako kdyby jste se potápěli v akváriu;
  obrovské množství ryb malých, větších i třeba půlmetrových. Jediné co u mě trochu ztrácí body je to, že tam pořád plují plachetnice a tak dělají vlny.

 4. Robert Jacko. (Google recenze)

  Krasne misto, ktere stoji za navstiveni. Idelane co nejdrive po ranu, pak mate sanci videt ve vode spousty a spousty ryb… a prazdne plaze. Ty se v prubehu dne celkem rychle plni. Jinak souhlas s ostatnimi recenzenty, asi neni dobry napad chodit po komunikacich pro auta, na kamenjaku je jich spousta a zvedaji oblaka vapencoveho prachu

 5. Michal Brunácký. (Google recenze)

  Nádherné místo. Aby si ho člověk užil, doporučuji minimálně 3 dny. Mnoho pláží a cyklostezek 😊

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *