Lošinj

Chorvatský ostrov Lošinj má rozlohu 74,36 km² a je úzkým přemostěným průplavem spojen s ostrovem Cres.

Z těchto dvou ostrovů je Lošinj jednoznačně lidnatější. Nachází se zde krásná historická města Mali Lošinj a Veli Lošinj. Ostrov je bohatě zalesněný a jeho členité jižní pobřeží je plné kouzelných zátok. Oblast je známá pro výskyt delfínů, jde dokonce o první chráněnou mořskou oblastí pro delfíny v celém Středomoří. Organizace Modrý svět má na ostrově vzdělávací výzkumné středisko zaměřené na delfíny a další mořské tvory. Můžete navštívit výstavu s videoprojekcí, vystavenými obratli jedenáctimetrového mláděte plejtvákovce a řadu multimediálních expozic, včetně akustické místnosti, kde můžete slyšet komunikaci delfínů.

Na Lošinj najdete víc jak 1100 druhů rostlin a 230 léčivých bylin. Zajímavé jsou také tropické exempláře (např. citron, banánovník, cedr a eukalyptus). Ty nejsou původními rostlinami ostrova, ale v minulých časech je přivezli námořníci.

Na ostrově je řada možností ubytování, včetně kempů. Z pláží vyzkoušejte Veli Žal nebo Vale Škura. Navšivte Čikat aquapark. Za návštěvu stojí na břehu ostrova Mali Lošinj muzeum Apoxyomenos, které je celé zasvěcené vzácnému nálezu, antické bronzové soše mladého atleta Apoxyomena.

Turisty by mohl zajímat nejvyšší vrchol ostrova, kterým je hora Televrina (588 m n. m.). Leží mezi vrcholy Križica a Sveti Nikola na jihovýchodě. Vystoupejte po značené turistické stezce a užijte si výhled do okolí.

 

 

Cestovatelé recenzují Lošinj

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 904 uživatelů.

Navštívili jste Lošinj? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Jesetýrek

  Malebné, přenadherné městečko. Určitě si ho nenechte ujít

 2. Dagmar Lišková. (Google recenze)

  Krásné místo přátelští lidé prostě nádhera 🥰

 3. Arny

  Pěkný městečko, neměnit eura v místní směnárně, špatný kurz.

 4. Tomáš Dolenský. (Google recenze)

  Krásné městečko, kde mají široko daleko nejlepší zmrzlinu. Jedná se o krásnou zátoku, plnou rybářských malých a velkých lodí, kde je žádoucí se alespoň na půl zastavit a relaxovat.

 5. Zdenek Zapletal. (Google recenze)

  Krásné přístavní městečko plné kaváren restaurací ,večer krásně osvíceno .Pravá romantika z Chorvatska.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *