Murter

Poměrně hustě osídlený ostrov Murter patří mezi chorvatské, Severodalmatské ostrovy. Na ostrově žije podle údaje z roku 2021 přibližně 1 920 obyvatel.

S pevninskou částí Chorvatska je ostrov spojen mostem v oblasti Murterského průlivu. Ostrov má podlouhlý nepravidelný tvar, skýtá mnoho zátok a výběžků do moře. Z ostrova vybíhá například miniaturní poloostrůvek Murtarić či poloostrov s krásnou pláží Riva Podvrške. Oba maličké poloostrovy vypadají jako kapky, které se už už chtějí oddělit od celku ostrova.

Příkladem známé místní zátoky je zátoka Jezera, u stejnojmenné osady, s rušným přístavištěm kde kotví jachty. Pořádají se odsud plavby na ostrov Kornati a jde o oblíbené místo pro sportovní rybolov. Zátoku lemují zelené stromy a budovy s oranžovými střechami. Ostrov má také celou řadu krásných pláží, například Podvrške, FKK pláž Love & Peace, Lučica (kam je povolen vstup se psy) či Betina. Okolní vody jsou skvělé i pro potápění. Na ostrově jsou kempy i další možnosti ubytování. Mezi vesnice a městečka patří Murter, Tisno, Betina a Jezera.

Cestovatelé recenzují Murter

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 1 699 uživatelů.

Navštívili jste Murter? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Karel Sedlacek. (Google recenze)

  Krásné, klidné místo po lehké podvečerní procházce z Jezer. Na koupání není moc vhodné, d špatný přístup do moře, skály, kameny. Ale jako relax s nádherným výhledem na moře vynikající 👍

 2. Ivana Kelfka. (Google recenze)

  Mimo sezónu velmi příjemné místo

 3. Franta Padělek. (Google recenze)

  Výborné a klidné místo na odpočinek.Příjemné počasí.Vstřícní lidé.

 4. Jiří Malina. (Google recenze)

  Nádherné místo. Jezdíme sem již pravidelně a pořád je tu na co koukat….

 5. Semis Kevin. (Google recenze)

  Moc pěkné klidné prostředí čisté moře velmi mnoho míst na koupání. Krásná krajina a opravdu je na co koukat!!!😊

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *