Národní park Krka

Národní park Krka leží asi 10 km ve vnitrozemí od Šibeniku v centální oblasti Dalmácie. Za národní park byla oblast vyhlášena roku 1985. Své jméno nese po stejnojmenné řece, která parkem protéká.

Místo je známé pro krásné vodopády a jezírka. Ze sedmi vodopádů je nejrozsáhlejší Roski slap (série 12 vodopádů na ploše 450 metrů, z nichž největší měří něco přes 22 metrů na výšku a 60 metrů na šířku), ale největší a nejznámější je Skradinski buk, vodopády, které patří k nejoblíbenějším turistickým cílům. V národním parku Krky bylo spatřeno více jak 800 druhů rostlin a živočichů, ž čehož pochopitelně většina žije ve vodách řeky Krky a v jejím okolí. Jsou zde různí obojživelníci, plazy, ale i různé druhy ptactva (bylo zde viděno víc jak jak 200 druhů) a dokonce druhů netopýrů, kteří v parku žijí. V parku je k vidění takémalý ostrov Visovac na řece Krce, který osídlili v roce 1445 františkáni. Ti zde postavili klášter (později zbořený a v 18. století znovu postavený) a v roce 1576 kostel. V klášteře se nachází knihovna a řada zachovalých památek. Rozloha národního parku Krka momentálně čítá 109 km² a vstup do něj je placený.

Cestovatelé recenzují Národní park Krka

Průměrné hodnocení (4.5).

Celkem hodnotilo 51 031 uživatelů.

Navštívili jste Národní park Krka? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Jana Zrotalová. (Google recenze)

  Vodopády jsou krásné. Jen jsme zhodnotili, že cesta lodí že Skradinu (220 Hrk/1os vč.vstupu do parku)byla celkem zbytečná a mohli jsme se projít od parkoviště, které je hned za mostem, pěšky tam i zpět (a zaplatit jen 65 Hrk).
  No a koupání opět zakázané i když na internetu jsou příspěvky, že je možné. Ano je, pouze na pláži u Skradinu, ale ne u vodopádů.

 2. Eva Šuranská. (Google recenze)

  Vodopády a přírodní úkazy krásné, ale zbytek hrůza. Že tam bude hodně lidí, to jsem čekala, ale skutečný stav to milionkrát předčil. Navíc kromě obrovské suché louky se stánky na ten nápor není park vůbec přípravený. Trasa jediná a pevné vytyčená, stále se na ni jen s někým přestrkujete a doufáte, že vás někdo bezohledný někde neshodí do vody. Míst k sezení po cestě minimum. Všude hluk, strašný hluk a zmatek. Národní parky pro mě byly vždy místem odpočinku a klidu, tohle byl ale pravý opak. Jednou stačilo, sem už nikdy více.

 3. Michal Mares. (Google recenze)

  Hromada turistů…hlava na hlavě…🤔😬 Za ty peníze to rozhodně nestojí…🤔😬👌 Pěkná průzračná voda a rybky… koupání(s občerstvením) nebylo u vodopádu…🤔😬👌 Lodí se jelo cca 30 min…🤔😬👌 Focení skrz hodně lidí šlo dost obtížně…🤔😬 Uprostřed občerstvení, kde kuřecí sendvič + pití+ ovocný salát stojí 100KN…ale jsou hned vedle i restaurace 🤔😉 Palačinky luxusní 25Kn 😋👌👌 Jednou a nikdy více…to už raději Plitvická jezera 🤔😉 Co je dost udivující proč mám platit 5Kn za toalety, když už jsem platil vstup? 🤔👌🤣🙏

 4. Tomas Vymetalek. (Google recenze)

  Krka je národní park v Chorvatsku vyhlášený roku 1985 a pojmenovaný po řece Krka. Park se nachází v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko okresního města Šibenik. Národní park Krka je známý především svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Rozloha národního parku je 109 km².

  Parkování za 50 kun ve městě Stradin na louce pod hřbitovem.
  Pouze hotovost!!

  No a pak pěšky na kasu a tradá za dobrodružstvím. Zde se dá platit už kartou.

  Zpět na lodi z parku do Stradinu za hubičku. O5 lze platit kartou.

  Každopádně stojí za návštěvu.
  Bohužel se už nedá koupat pod vodopádem (vlastně nikde) tak jako před 10 ti lety. Ale možnosti tam jsou. Při vstupu je brouzdaliště s vodopádem a děti i dospělí si užijí spoustu zábavy.

  Tak hezké vyletování. Snad jsem pomohl. Případně pište…

 5. Michal Štěrba. (Google recenze)

  pěkné, ale moc lidí s dětmi na malém prostoru…. (hold jsme byli v den kdy asi dojeli všichni, resp. začala sezona). Druhá část parku Krka je ale turisticky méně vytížená a tam je to klidnější, stojí určitě za návštěvu kompletně celý park. Nicméně Plitvice jsou dle mého soudu zajímavější.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *