Národní park Risnjak

Národní park Risnjak byl vyhlášen v roce 1953. Jeho rozloha činí 63,5 km².

Jde o park s bohatou flórou a faunou. Své jméno získal podle typických obyvatel – rysech ostrovidech. Mimo ně zde žijí také medvědi, vlci, kamzíci, jeleni a různé druhy ptáků.

Vzhled národního parku charakterizují četné vápencové prvky, jako jsou suché louky, jeskyně s podzemními potoky a vápencová pole, která jsou výsledkem klimatických a hydrologických vlivů. Oblast v okolí pohoří Risnjak a Snježnik je představitelem typické lesnaté vysokohorské vápencové oblasti v Evropě. Národní park má složitou strukturu karbonátových hornin, jejichž vznik se datuje do paleozoika a čtvrtohor. Nejstarší horniny paleozoického stáří se nacházejí v horním toku Krašičevica a v části údolí řeky Kupa.

Cestovatelé recenzují Národní park Risnjak

Průměrné hodnocení (4.8).

Celkem hodnotilo 2 335 uživatelů.

Navštívili jste Národní park Risnjak? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Tímea Madár. (Google recenze)

  Vchod do parku je snadno dostupný a snadno dostupný. Musíte si vyměnit vstupenky, které stojí 45 kun pro dospělé a 25 kun pro studenty. Vstupenka je platná 2 dny, protože park lze projít z obou stran. Na návštěvníky z obou směrů čekají různé atrakce. Blížili jsme se k němu z vesnice Razolge, 15 km od Crni Lug. Je to klikatá pěšina, 1,5 hodiny tam a 1,5 hodiny zpět se dá jít skoro celou cestu ve stínu. Vyplatí se připravit s dostatkem tekutin a sendvičů.

 2. Grozdana Cerovski. (Google recenze)

  Horvatova stezka není náročná, ale je dlouhá, dobře značená a provázená mnoha zajímavostmi. Výhled z vrcholu Veliki Risnjak je nádherný. K mé velké lítosti je horská chata zavřená a jen z toho důvodu čtyři hvězdičky.

 3. Vratislav Cabla. (Google recenze)

  Pokud si chcete od moře odpočinout, rak ideální výlet. Klid s minimem lidí. Naučná stezka Leška vás provede „pralesem“ něco jako je u nás v ČR Boubín. Nezapomeňte si potom dát kafe expresso. Takové se jen tak někde nepije.

 4. Veronika Kulichová. (Google recenze)

  Nadherne misto. Narocny vystup z Crni Lug stal za to. Platbu do parku akceptuji i v Euro. Hodinove znaceni odpovida. Sli jsme s pejskem civavou a usel to v pohode az na vrchol 😉 Ten vyhled je dokonaly!
  Po ceste zpet jsme se stavili na jidlo v pensionu u vstupu do parku v Crni Lug…velmi prijemne prekvapeni! Nekolika chodova vecere za prijatelnou cenu a vse vyborne.meli jsme houbovou polevku, steak(ze svickove!) s opecenymi brambory a grilovanou zeleninou, zelny salat a boruvkovou buchtu.Vynikajici. Po takovem vystupu uzasna odmena 🙂 Platba kartou nebyl problem.

 5. Petr Holub. (Google recenze)

  Nádherné místo. Ze vrcholů Snježnik a Velký Risnjak je vidět cele severní pobřeží Chorvatska (Cres, Krk, Istrie)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Otevřeno 24 hodin
úterý: Otevřeno 24 hodin
středa: Otevřeno 24 hodin
čtvrtek: Otevřeno 24 hodin
pátek: Otevřeno 24 hodin
sobota: Otevřeno 24 hodin
neděle: Otevřeno 24 hodin

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy