Šibenik

Šibenik je historické město s přibližně 37 112 obyvateli /údaj z roku 2023), vzdálené asi hodinu jízdy autem od chorvatského města Zadar.

V poslední době se Šibenik proslavil jako natáčecí lokalita části seriálu Hra o trůny. Jde o krásné město s přístavem, situované v severní Dalmácii, v okolí Šibenického zálivu a v oblasti krasové řeky Krka. Je rovněž výchozím místem pro návštěvu národního parku Krka a na ostrovy Kornati.

Pokud máte rádi architektonické památky, Šibenik je pro vás to pravé. Mezi neopomenutelné akrální stavby patří katedrála svatého Jakuba. Tato budova je od roku 2000 zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Biskupský palác, původně renesanční Občanská lodžie (v současné době nazývaná jako radnice) a Malá lodžie (jinak také lodžie městské stráže), Knížecí palác a krásné centrální náměstí nazývané jako Náměstí Chorvatské republiky. To ale není vše. Mimo úchvatné budovy šlechticů a prostého lidu se v Šibeniku nachází také bývalá městská cisterna, v dnešní době na náměstí Čtyř studní.

Významným šibenickým turistickým letoviskem je Amadria Park, který prý patří k nejlépe vybaveným střediskům na chorvatském pobřeží.

Cestovatelé recenzují Šibenik

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa