Stonské hradby

Stonské hradby (zdi) jsou zajímavé především tím, že jsou po Velké čínské zdi druhé nejdelší dochované obranné hradby na světě.

Hradby ve tvaru nepravidelného pětiúhelníku byly původně delší než 7 km a hotové byly v 15. století. Hradby doplňovalo 40 věží, v dnešní době jich můžeme obdivovat už jen polovinu. V dnešní době jsou dochované hradby dlouhé 5,5 km a nedávno u nich proběhla významná rekonstrukce. Jedná se o obranné kamenné hradby, chránící město Ston v Dalmácii. Přestože proběhla demolice a část hradeb byla rozebrána pro stavbu budov (například škol), i tak se podařila velká část obranných hradeb dochovat.

Cestovatelé recenzují Stonské hradby

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 1 329 uživatelů.

Navštívili jste Stonské hradby? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Lucka Stejskalová. (Google recenze)

  Velice pěkné městečko se zajímavou pevností a hradbami. Za jedno vstupné si projdete všechny památky (pevnost, hradby, muzeu i hradby v nedalekém Malem Stonu. Výstup na hradby je celkem náročný, obzvláště v horkém létě… takže je dobré mít sebou pití.

 2. Vaclava Jagulakova. (Google recenze)

  milióny schodů😂,pro vytrvale chodce a nebojácné se výšek…
  jedině doporučuji….velmi krásný výhled..🤩🤩👍👍

 3. Lea B.. (Google recenze)

  Supr výlet, výšlap, výhledy a pod stěnou na náměstičku i občerstvení v mnoha restauracích a v neposlední řadě možnost zakoupení léčebné soli

 4. Petr Shula. (Google recenze)

  Nádherné, krásné, úžasné místo, pohled z hradební zdi je něco nezapomenutelného.Ten kdo přijede na Pelješac,tak si vžádným případě nenechte tenhle pohled ujít.Je pravda, že vstupné za poslední roky hodně prodražilo,ale na druhou stranu je znatelně vidět, že se hodně opravdu opravuje a tak peníze jsou dobře investovány.Je třeba mít dostatek pitné vody.

 5. Vladimir Matejicek. (Google recenze)

  Krásné místo s úžasným výhledem. S ohledem k historickým událostem a důležitosti, rozhodně doporučuji k navštívení. Škoda jen předraženého vstupného. Dva dospělí + dvě děti = 700,-Kč. Jinými slovy: hezké, úžasné, ale podruhé už ne a to je myslím škoda. Osobně bych měl snahu přimět návštěvníky, aby se chtěli vrátit…

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 8:00–18:30
úterý: 8:00–18:30
středa: 8:00–18:30
čtvrtek: 8:00–18:30
pátek: 8:00–18:30
sobota: 8:00–18:30
neděle: 8:00–18:30

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy