Akranes

Akranes se nachází na západním pobřeží Islandu, na úpatí dominantní čedičové hory Akrafjall, přibližně 50 minut jízdy autem od Reykjavíku. Město leží na výčnělku poloostrova oddělujícího fjordy Hvalfjörður a Borgarfjörður a v roce 2019 zde žilo 7 411 obyvatel.

Akranes je město především rybářské, i když se zde nachází také cementárna a hliníkárna. Je známé rovněž pro jeden z nejlepších fotbalových týmů v zemi, Íþróttabandalag Akraness. Pokud hledáte kulturní zážitky, navštivte Vlastivědné muzeum Akranes, které vystavuje mimo jiné několik domů a lodí z 19. a 20. století.

Úžasný výhled do okolí si vychutnáte z hory Akrafjall a od majáku Akranes v Breiðinu. Maják provozuje amatérský fotograf Hilmar Sigvaldason, který využívá interiér majáku jako galerii a pořádá v něm i hudební vystoupení. Na místní pláži Langisandur se můžete vykoupat v oceánu a termálních lázních Guðlaug, které jsou otevřené celoročně. Pláž Langisandur získala ekologický certifikát Modrá vlajka. Podél pláže vede pěší a cyklistická stezka.

Cestovatelé recenzují Akranes

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa