Dyrhólaey

Poloostrov Dyrhólaey nabízí přibližně 120 metrů dlouhou poloostrovní promenádu, kam jezdí turisté za dech beroucím výhledem, historickým majákem, hnízdícími ptáky (můžete zde spatřit například divoké kachny či papuchalky) a stejnojmenným skalním obloukem.

Dyrhólaey je, stejně jako mnoho dalších míst na Islandu, sopečného původu. Kdysi byl ostrovem, pak se ale připojil k islandské pevnině. Je také nejjižnější částí islandské pevniny, takže je oblíbenou zastávkou výletníků cestujících po okružní silnici. Nachází se poblíž pobřežní rybářské vesnice Vík í Mýrdal. Návštěvníky okamžitě zaujme kamenný oblouk Dyrhólaey. Pohled na něj je úžasný. Jelikož jde o mohutný velký útvar, mohou jeho otvorem proplout lodě a dokonce, dle pokusu z října roku 1993, jím může prolétnout menší letadlo. O průlet se pilot pokoušel víckrát, protože v místě se pohybují hejna ptáků a jsou zde nepříjemné turbulence. Když se průlet podařil, v jeden den s perfektními podmínkami, zopakoval jej pilot ještě dvakrát a celá akce byla natočena.

Cestovatelé recenzují Dyrhólaey

Průměrné hodnocení (4.8).

Celkem hodnotilo 1 322 uživatelů.

Navštívili jste Dyrhólaey? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Lucie Kopřivová. (Google recenze)

  Další místo, které určitě nevynechat, krásný výhled.

 2. Vladimír Černý. (Google recenze)

  Nádherné místo s ještě hezcim výhledem 🙂

 3. Richard Nuska. (Google recenze)

  Úžasné místo s kolonijí 🐦

 4. Martin Hruška. (Google recenze)

  Tím nejkrásnějším, co tento poloostrůvek nabízí, je výhled do ptačí kolonie a okolní krajiny.
  Na severní straně rezervace se rozprostírá ledovec Mýrdalsjökull, na východní černé čedičové skály Reynisdrangar vyčnívající z moře cca 65 metrů a v závislosti na počasí je na západě viditelné celé černé pobřeží.

 5. Roman Gogela. (Google recenze)

  Kouzelné místo s krásným výhledem. Úžasné při západu Slunce.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *