Islandské národní muzeum

Islandské národní muzeum od nejstaršího osídlení národa (ukázky pozůstatků z pohanského pohřebiště) až po současnost.

Prohlédnout si tak můžete 1200 let kulturní historie Islandu. Národní muzeum vzniklo 24. února 1863 a původně šlo o několik sbírek v různých budovách v okolí Reykjavíku (v katedrále, Domě nápravné výchovy, parlamentu a Národní bance). Následně byla sbírka po čtyři desetiletí umístěna na půdě budovy Národní knihovny na Hverfisgata (v současné době je to Dům kultury). Když v roce 1944 vznikla republika, rozhodl parlament, že národu poskytne muzeum v Suðurgatě, kam byly sbírky v roce 1950 přestěhovány. O dalších šedesát let později bylo toto muzeum kompletně zrekonstruováno.

Původně se muzeum jmenovalo Antikvariát. V roce 1911 se název změnil na Islandské národní muzeum. Úkolem muzea je správa kulturního dědictví, kulturní výzkumné programy a šíření informací o Islandské zemi a kultuře.

V současné době si v muzeu můžete prohlédnout výstavu „Tvoření národa“, které má i zábavné interaktivní exponáty (vyzkoušejte si například jednosměrný telefonát s vikingským náčelníkem z roku 1117!). Součástí výstavy je také neméně zajímavá ukázka výzkumu DNA, který je založený na zubech prvních vikingských osadníků.

Kromě toho se v muzeu nachází sbírka fotografií a grafik. Jsou zde uloženy více než čtyři miliony fotografií, a to jak profesionálních, tak amatérských. Muzeum pořádá výstavy o islandské fotografické historii a vydává knihy o fotografii.

V přízemí muzea se nachází kavárna a obchod se suvenýry.

Cestovatelé recenzují Islandské národní muzeum

Průměrné hodnocení (4.5).

Celkem hodnotilo 2 400 uživatelů.

Navštívili jste Islandské národní muzeum? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Milos Milovanovic. (Google recenze)

  Atrakce v Reykjavíku, kterou musíte vidět. Muzeum ukazuje bohatou historii Islandu, od osídlení až po moderní dobu, včetně různých historických kapitol s Dánskem, Spojeným královstvím, dějinami náboženství, každodenním životem v různých obdobích, obchodem,… Prohlídka s audio průvodcem je opravdu skvělá. sledujte, rozhodně je k vidění spousta úžasných věcí.

 2. Sinziana Mazilu. (Google recenze)

  Je to skvělé malé muzeum (malý důvod 4/5). Jinak jsou vysvětlení velmi stručná a dobrá, návštěvníci se skvěle baví při poznávání islandské historie. Velké plus pro péči o malé děti, mají různé aktivity, aby se moc nenudily, a také jim opravdu nevadí nejmenší hluk. Hodně jsme si užili a myslíme si, že je to nutnost navštívit, když jsme turistou na Islandu.

 3. Sebastien VM. (Google recenze)

  Skvělé muzeum, které chcete objevit velkou a dynamickou historii Islandu. Souběžně s tou stálou probíhají i různé výstavy, je plná jednoduchých a přesných výkladů, málo věcí i pro děti. Je to velmi působivé a můžete si zblízka prohlédnout všechny nádherné předměty a artefakty, které byly v zemi nalezeny. Počítejte slušné dvě a více hodin, abyste měli skvělou návštěvu. K dispozici jsou také audio průvodci a zaměstnanci jsou velmi milí. Muzeum je velmi dobře postaráno a navrženo. Podívejte se na návštěvu! ✅

 4. Vaclav Opatrny. (Google recenze)

  Ok..ale ceske je hezci

 5. Chrisy Parsons. (Google recenze)

  Šel sem poté, co bylo naše turné zrušeno kvůli špatnému počasí. Každý se tam dostal za 15 liber a strávili jsme zde několik hodin. Muzeum bylo docela dobré, i když se v poskytnutých informacích do jisté míry opakovaly a neexistovala žádná jasná cesta, kterou by se dalo sledovat správné pořadí podle data. To je něco, co by muzeum mohlo snadno zlepšit. Ale pokud máte rádi svou historii a chcete v Reykjavíku něco dělat, návštěva zde může stát za to.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Zavřeno
úterý: 10:00–17:00
středa: 10:00–17:00
čtvrtek: 10:00–17:00
pátek: 10:00–17:00
sobota: 10:00–17:00
neděle: 10:00–17:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy