Jökulsárlón

Ledovcová laguna Jökulsárlón patří podle mě mezi nejkrásnější místa Islandu a vřele ji doporučuji navštívit.

Z parkoviště ujdete krátký úsek po kamenné cestě a rozprostře se před vámi nádherná laguna s ledovými krami. Lagunu plní tající led z ledovcového splazu Breiðamerkurjökull, který patří ikonickému ledovci Vatnajökull. Po laguně plují ledové kry nejrůznějších tvarů a velikostí, na břehu najdete menší úlomky a můžete se kochat neuvěřitelnou podívanou. Za slunečného počasí je laguna překrásně modrá. Ve vodě se prohání tuleni, protože v laguně se zdržují ryby (například huňáčci severní a sledi), které tuleni loví. Některé tuleně můžete vidět odpočívat na ledových krách. Ve skutečnosti právě tohle bylo místo, kde jsme při naší návštěvě tuleně viděli nejlépe! V letních měsících v ledovcové laguně Jökulsárlón hnízdí různé druhy mořských ptáků. Můžete pozorovat jezero pěší procházkou ze břehu, ale nabízí se i možnost svézt se na člunu přímo mezi krami.

Jökulsárlón se nachází u silnice č. 1, mezi přírodní rezervací Skaftafell a Höfnem. Z místa, kde se vlévá voda z Jökulsárlónu do oceánu je to přibližně deset minut chůze na Diamantovou pláž, pojmenovanou podle vyplavených kousků ledu třpytících se na pláži jako diamanty.

Cestovatelé recenzují Jökulsárlón

Průměrné hodnocení (4.9).

Celkem hodnotilo 1 849 uživatelů.

Navštívili jste Jökulsárlón? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Lucie Kopřivová. (Google recenze)

  Na ledovci jsme byli až po osmé večer, takže přesto, že byl červenec, tak lidí bylo úplně minimálně. Krásné místo, které patří k „must see“ na Islandu.

 2. MartESLEM

  Za dobrého počasí zajisté jedno z nejhezčích a nejzajímavějších míst Islandu.

 3. Kristyna Vyborna. (Google recenze)

  Na takhle známém místě se hold s hromady turistů musí počítat, ale i přes houfy lidí to určitě stojí za to.. Je to krása, navíc se odtud vyjíždí na tours do ledovcových jeskyní. Pokochejte se, dejte si ve stánku vynikající rybu s hranolkama :-)).. A vyrazte na člunu do laguny!

 4. Jiří Křap. (Google recenze)

  Úžasné místo s možnosti plavby mezi modrým ledem .

 5. Jirka Břínek. (Google recenze)

  Atraktivní místo i pro děti. Pokud máte štěstí, uvidíte tuleně, projedete se vyhlídkovým člunem po ledovcovém jezeru! Je to adrenalin, na jaký hned tak nezapomenete! Dobře se oblečte, za chvilku by vám mohla být zima!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *