Kirkjufell

Kirkjufell je hora na západě Islandu, vysoká 463 m. Nachází se nedaleko městečka Grundarfjörður u stejnojmenného zálivu na severním pobřeží poloostrova Snæfellsnes.

Kirkjufell znamená v islandštině „Kostelní vrch“. Nazývána je tak pro svůj neobvyklý vzhled, který připomíná kostelní věž. Po dlouhou dobu sloužila hora Kirkjufell jako vizuální orientační bod pro námořníky a cestovatele. V současné době hora také skvělým místem pro pěší turistiku a horolezectví. Hora Kirkjufell je vnímána jako jedno z nejfotogeničtějších míst Islandu a na jejím úpatí se nachází vodopád Kirkjufellfoss. Pro fotografy je oblíbený pohled na horu od vodopádů či od jezera, s odrazem hory na vodní hladině. Fotografii hory si na obal cd Wanderer vybrala německá hudební skupina Heaven Shall Burn. Záběry Kirkjufellunajdete také v seriálu Hra o trůny.

Cestovatelé recenzují Kirkjufell

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 521 uživatelů.

Navštívili jste Kirkjufell? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Philip Woo. (Google recenze)

  Velmi ohromující s vodopády vpředu a Kirkjufell v pozadí. Parkování je k dispozici a poplatky jsou 350 ISK za 30 minut, myslím, že jsem musel zaplatit 700 ISK za 31 minut parkování, které můžete zaplatit těsně před odjezdem. Existují kamery, které zachytily vaše poznávací značky, takže není úniku. Z parkoviště můžete dojít dolů směrem k vodopádům a je to snadná a dobře udržovaná cesta.

 2. antoine Dupache. (Google recenze)

  Nádherná dechberoucí krajina, na horu se dostanete pěší turistikou, ale radím fotit z pravé strany při sjíždění vodopádů! Nádherný okamžik s hezkou malou vesnicí pár minut odtud

 3. Michaela Červeňáková. (Google recenze)

  I když je tato hora považována jednou z hlavních hor Islandu, ve skutečnosti až tak dobře nevypadá. Čekala jsem mnohem více.

 4. Martin Bilek. (Google recenze)

  Původně jsem byl trochu skeptický, jestli bude vypadat v reálu stejně úžasné jako na fotografiích ale když jsem to viděl na vlastní oči, všechny mé obavy se rozplynuly. V plné turistické sezóně bych se obával máš turistů, ale za mé návštěvy v dubnu to bylo poklidné a krásné místo.
  Mohu jedině doporučit

 5. Martin Veselý. (Google recenze)

  Super místo na fotky, sice se jede delší cesta jen kuli tomuto mistu, ale stoji za to!:)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *