Lázně Laugarvatn Fontana

Geotermální lázně Laugarvatn Fontana najdete zhruba uprostřed Zlatého okruhu. Místo sloužilo místním obyvatelům v podobě léčivých parních lázní již od roku 1929.

I v dnešní době v lázních najdete tradiční parní lázně, kde léčivá pára stoupá ze země skrze mřížky v podlahách kabin. Teplota páry se mění v závislosti na teplotě horkého pramene a počasí (obvykle se pohybuje mezi 40 °C a 50 °C).

V areálu se dále nachází V areálu je také finská sauna Ylur. Teplota se pohybuje mezi 80 °C a 90 °C a vlhkost vzduchu je nižší než v parní lázni. Ze sauny je přes velké okno krásný výhled na jezero Laugarvatn. Najdete tu také vířivku a přírodní bazény s léčivou přírodní teplou minerální vodou. Jednotlivé bazény se liší teplotou, velikostí i hloubkou. Z vířivky je krásný výhled do okolí. Bazény a vířivka jsou vyzdobeny uměleckými díly z kamene, které vytvořila islandská umělkyně Erla Thorarinsdottir.

Zchladit se můžete ve vedlejším jezeře Laugarvatn.

Cestovatelé recenzují Lázně Laugarvatn Fontana

Průměrné hodnocení (4.6).

Celkem hodnotilo 1 602 uživatelů.

Navštívili jste Lázně Laugarvatn Fontana? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Kelli Bell. (Google recenze)

  Dnes jsme měli skvělé turné s naším průvodcem z Portugalska, zapomněli jsme jeho jméno. Naše rodina dorazila kolem roku 1055 a šla dolů k vodě. Můžete strčit nohy do jezera, ale pravděpodobně ne do vroucích kapes vody. Byla tam další rodina, která vařila vejce, což bylo zábavné vidět. Naše prohlídka byla rychlá, ale průvodce byl úžasný a mluvil s námi o historii a výrobě chleba. Poté jsme dostali kousek chleba, místní máslo a uzeného pstruha z jezera. Doporučuji vejít do vody a vyzkoušet chleba!

 2. Miriam Jakal. (Google recenze)

  Velmi hezké místo. Činnost pečení žitného chleba v písku byla úžasná. Restaurace je velmi pěkná. Podávají 2 druhy veganských polévek s chlebem a pomazánkami. Můžete doplnit.

 3. WhatsInThePan

  Byli jsme tam v dubnu. Všechny bazény jsou venkovní. Jeden velký dlouhý horký bazén – mělký s dalším hlubším „přírodnějším“ pocitovým bazénem se skalnatým povrchem. Zařízení šatny je dobře navrženo, sprchy mají šampon, kondicionér, sprchový gel. Stačí si obléknout plavky a užívat si.

 4. Jörg Dannenberg. (Google recenze)

  Pěkná malá parní lázeň přímo na vrcholu sopečného zdroje páry s bazény různých teplot. Ochladit se můžete rovnou do jezera. Sociální zařízení je skvělé! Personál je velmi přátelský a nemá problém s angličtinou.

 5. Martin Štemberk. (Google recenze)

  Jako za ty peníze hodně bída. Malé, špinavé a prostě kde jaký bazén na Islandu je lepší. Personál hodně chladný a nepřátelský. Ale bylo tam málo lidi tak aspoň ty 2 hvězdy

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 11:00–21:00
úterý: 11:00–21:00
středa: 11:00–21:00
čtvrtek: 11:00–21:00
pátek: 11:00–21:00
sobota: 11:00–21:00
neděle: 11:00–21:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy