Lázně Modrá laguna (Blue Lagoon)

Na jihozápadě Islandu, přibližně čtvrt hodiny od národního letiště Keflavík a půl hodiny od hlavního města Reykjavíku, se nachází oblíbené geotermální lázně Modrá laguna (Blue Lagoon). Vyznačují se krásně modrou, úžasně teplou (37-39 °C) a zároveň léčivou vodou.

Modrá laguna vznikla v roce 1976 jako bazén s odpadní vodou z geotermální elektrárny Svartsengi. Někteří lidé se rozhodli vyzkoušet tyto vody ke koupání a všimli si léčivých účinků, které ulevují například lidem s kožním onemocněním jako je lupénka a podobné. V roce 1987 bylo oficiálně otevřeno první koupaliště a netrvalo dlouho a z otevřeného bazénu se staly luxusní lázně, výzkumné centrum a přistavěly se hotely, restaurace a kavárna.

Modrá laguna se stala místem s významnými regeneračními vlastnostmi (voda je bohatá na oxid křemičitý a síru). Výzkumné a vývojové zařízení v této oblasti vyvíjí  prostředky na kožní neduhy a křemičité bahno po stranách bazénu můžete zdarma využít třeba na obličejovou masku. Protože jde o lázně, můžete zde vyzkoušet různé procedury a masáže. V areálu lázní jsou také sauny, parní lázně a malý vodopád. Lázně Blue Lagoon jsou otevřené celý rok.

Lázně patří k těm dražším a je třeba se registrovat dostatečně dlouho dopředu. Pro cestovatele, kteří cestují „nízkorozpočtově“ doporučujeme vyzkoušet širokou škálu dalších skvělých míst ke koupání, jako je o něco levnější Tajná laguna (Secret Lagoon), přírodní lázně Mývatn nebo zdarma řeka v údolí Reykjadalur (tam se platí akorát parkoviště) či přírodní horké bazény.

Cestovatelé recenzují Lázně Modrá laguna (Blue Lagoon)

Průměrné hodnocení (4.6).

Celkem hodnotilo 23 306 uživatelů.

Navštívili jste Lázně Modrá laguna (Blue Lagoon)? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Ivosh Rybárik. (Google recenze)

  Jedinečné místo k celodenní relaxaci. Vše klasicky na náramek, ručníky dostanete uvnitř, župany jsou za příplatek. Blbý je, že abyste mohli do restaurace, tak musíte nechat náramek opět na recepci a vyjít ven z areálu a pak se teprve zase vrátit zpět. Restaurace ovšem luxusní a stojí také za návštěvu

 2. Dusan Beran. (Google recenze)

  Příjemné místo na relaxaci, ale vstupné je už trochu moc!

 3. Marek Zámečník. (Google recenze)

  Doporučuji při návštěvě Islandu navštívit, ale je lepší objednat vstupenky den dopředu, protože při koupení na místě je to dražší

 4. Milo Janacek. (Google recenze)

  Před odletem z Islandu (nebo po příletu) povinnost navštívit! Minimálně jednou se tam musí… 🙏😇👍

 5. Jaroslav Běhounek. (Google recenze)

  Podle mě dost přeceňované „instagramové“ místo. Sice jedno z největších míst přírodních horkých pramenů, ale po cestě Islandem jsme nacházeli i útulnější místa, kde nebyli takové masy lidí. Voda super, okolí ok, maska na obličej byla fajn a věřím, že tu mají i super masáže, ale bar.. bar je za trest. Když funguje jen jedno/dvě okénka ze čtyř, tak se obrňte maximální trpělivostí, protože než přijdete na řadu, tak uběhne 15-20min jako voda. Uvítal bych tu buď větší personál u baru, nebo dva bary. Ale jinak bych tu samozřejmě dokázal strávit 5h jak nic.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 8:00–21:00
úterý: 8:00–21:00
středa: 8:00–21:00
čtvrtek: 8:00–21:00
pátek: 8:00–21:00
sobota: 8:00–21:00
neděle: 8:00–21:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy