Lázně Vök

Krásné moderní lázně Vök jsou geotermální lázně na východě Islandu blízko města Egilsstaðir. Při vstupu máte možnost vybrat si čaj z čajového baru (k přípravě slouží islandské bylinky). Na recepci si můžete zapůjčit plavky a ručník. Převlékárny i sprchy působí luxusně.

Bazény jsou stavěny tak, že některé přesahují do oblasti jezera Urriðavatn, a je tak snadné se z teplého bazénu jít po schůdcích zchladit do jezerní vody. Jezerní hladina navíc poskytuje z bazénů krásný a uklidňující výhled. Geotermální voda používaná v lázních Vök je na Islandu jedinečná, neboť jde o jedinou geotermální vodu certifikovanou pro pití v celé zemi. Neobsahuje minerální látky (sýru či oxid křemičitý) jako třeba lázně Blue Lagoon, takže voda není tak výrazně cítit jako na jiných místech s horkými prameny. Navíc se pro údržbu vody nepoužívá žádná chemie.

V jednom z bazénů lze najít také bar, kde si můžete objednat nápoje. Součástí areálu je také bistro, která nabízí sezónní polévky a pokrmy z čerstvých místních surovin.

Cestovatelé recenzují Lázně Vök

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 654 uživatelů.

Navštívili jste Lázně Vök? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Ondra Cech. (Google recenze)

  Naprosto uzasne misto,3 ruzne bazenky s ruznou teplotou a pokud mate odvahu,muzete se pak vykoupat v jezere ktere ma 4 stupne. Ceny jsou stejne jak vsude na dobrych termalech na Islandu tedy 5.900 IS

 2. Michal Láznička. (Google recenze)

  Male lázně, můžete se hned vykoupat v jezeře

 3. Standa Hájek. (Google recenze)

  Dokonalé. Vřele doporučuji!!!

 4. monika květoňová. (Google recenze)

  Skvěle koupání v termálnich lázních. Možnost ochlazení se ve vodách jezera, které je vlastně součástí lázní. Vodni bar se širokou nabídkou alko i nealko nápojů. Cena lázní je trochu vyšší, ale návštěva stojí za to. Doba strávená v lázních není omezena.

 5. Tomáš Krystyník. (Google recenze)

  Koupání v zimě v horkých bazénech na chladné řece s kvalitní restaurací

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 12:00–22:00
úterý: 12:00–22:00
středa: 12:00–22:00
čtvrtek: 12:00–22:00
pátek: 12:00–22:00
sobota: 12:00–22:00
neděle: 12:00–22:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy