Muzeum polární záře

Polární záře, která je na Islandu skutečně viditelná, zvláště v zimních měsících, je fascinující přírodní úkaz. Není proto divu, že se v hlavním městě Islandu Reykjavíku nachází muzeum věnované polární záři.

V muzeu najdete interaktivní výstavu kde odhalíte historii a vznik polární záře. Ukázky polární záře zachycené na různých místech po celém Islandu jsou promítané na 7 metrů širokém plátně v kvalitě 4K. Dozvíte se také, jak byl tento přírodní úkaz vnímán a interpretován v legendách po celém světě. Na místě se můžete také naučit, jak zachytit polární záři na fotoaparát a jak jej pro tyto účely nastavit. Pro sledování polární záře můžete na místě využít i speciální brýle určené pro virtuální realitu. Pro zachování vzpomínky na návštěvu muzea si udělejte fotku ve fotobudce s polární září.

Na stránkách muzea najdete i předpověď viditelnosti polární záře a nabídku různých cest za polární září s průvodcem (na některých dostanete i svačinu a horkou čokoládu).

Cestovatelé recenzují Muzeum polární záře

Průměrné hodnocení (4.4).

Celkem hodnotilo 1 169 uživatelů.

Navštívili jste Muzeum polární záře? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Aneta Balounová. (Google recenze)

  Drahý veřejný záchod s pěknýma obrázkama na stěnách. No a teď vážně: Většinu prostoru zabíraj fotky polární záře (Na to je potřeba chodit do muzea, protože neexistuje google?), je tam lampa, která reaguje na dotek a vytvoří malou polární záři, televize s krátkým videem o tom jak vzniká polární záře, plakát o tom v jaký výšce jsou jaký barvy, plakát o tom kde na planetě jde polární záři vidět, fotobudka a černá budka, kde můžete zkusit něco vyfotit, pokud máte kvalitní foťák. Interaktivní byly jen tyhle 3 zmíněný věci. Někde se píše, že tam je jakýsi kino nebo 3D cosi, ale jediný co by šlo nazývat kinem je jedna místnost s promítačkou se smyčkou záběrů polární záře.

 2. Martin Pumprla. (Google recenze)

  Skvělé místo, kde strávit hodinku. Člověk se dozví pár základních info o auroře, mnoho zajimavych pribehu a naprosto nadherne zabery zare v chill out koutku a i ve VR.

 3. Raffaella Giordano. (Google recenze)

  Muzeum Aurora Reykjavik je malé, ale opravdu pěkné: venku zuří sněhová bouře a my si užíváme teplo a každý detail tohoto malého drahokamu zrozeného ze snu 4 přátel lovců polární záře. Laskavost a horká černá káva v ceně. Výborně!

 4. Liudmila Ryndia. (Google recenze)

  Navštíveno 8.1.2022 ráno. Výhodná poloha v docházkové vzdálenosti od veřejného prostoru „Harpa“. Lahodná káva je zahrnuta v ceně vstupenky. Prostor sálu je organizován velmi pohodlně – teplé kůže a polštáře na podlaze, pro ty, kteří chtějí – jen židle. Ohromující krajiny zobrazující polární záři, video a 3D brýle, zajímavá literatura, nádherné suvenýry)) Doporučujeme navštívit 100%

 5. Jan Pavel. (Google recenze)

  Mohu jen doporučit. Jsou tu příjemný lidé.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 9:00–21:00
úterý: 9:00–21:00
středa: 9:00–21:00
čtvrtek: 9:00–21:00
pátek: 9:00–21:00
sobota: 9:00–21:00
neděle: 9:00–21:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy