Petřina sbírka minerálů

Soukromá sbírka minerálů, kterou nashromáždila Ljósbjörga Petra María a její rodina. V zahradě i obytném domě se nachází stovky tisíc kamenů a minerálů, všechny z východního Islandu.

Tato sbírka je pravděpodobně největší soukromá sbírka kamenů na světě. Petra začala sbírat kameny asi v sedmi letech a její vášeň ji neopustila. Petru lze považovat za sběratelku a přírodovědkyni. Začala sbíráním kamenů, které mohla použít ke kreslení, a pak je rozšířila o dekorativní kameny. Sbírka se začala rozrůstat ještě víc v roce 1946, kdy si Petra koupila dům a získala tím prostory pro uložení svých kamenů. Většinu kamenů sbírala při pěším prozkoumáním krajiny. Často putovala odlehlými a málo navštěvovanými oblastmi Islandu a nacházela tak další a další kameny a minerály do své stále se zvětšující sbírky.

Cestovatelé recenzují Petřina sbírka minerálů

Průměrné hodnocení (4.2).

Celkem hodnotilo 654 uživatelů.

Navštívili jste Petřina sbírka minerálů? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Petra Murrmann. (Google recenze)

  Islandská Petra celý život sbírala kameny, které si lze prohlédnout v krásné zahradě. I obytný dům je všude osazen kameny. K dispozici je také kavárna, která byla bohužel uzavřena. Byla to pěkná zastávka na našem turné

 2. Morgan Hay. (Google recenze)

  Petra’s Stone Collection byl krásný zážitek. Byli jsme na návštěvě z Marylandu v USA a rozhodně to stálo za to zastavit! Tolik historie a doporučuji každému, aby sem přišel!

 3. Christopher McNeill. (Google recenze)

  Je těžké nepodcenit, jak zvláštní je toto místo, tichá zadní zahrada u hlavního okruhu. Pro netrénovaného pozorovatele je to velká sbírka kamenů, ale každý z těchto kamenů je vzácným nálezem na Islandské vysočině. Tato rozsáhlá sbírka byla vytvořena výhradně jednou ženou s pomocí přátel a rodiny – je to úspěch, který zahanbuje mnoho významných muzeí. Je to příběh jedné ženy a jejího neuvěřitelného života. Bylo to zvláštní privilegium, že jsem mohl prozkoumat její život a její lásku.

 4. Mar Merino. (Google recenze)

  Museo al aire libre de piedras, todas ellas recolectadas por una señora llamada Petra. Personalmente me han gustado mas las flores del jardín y los enanitos, que las piedras, en otra época del año no habrá flores, ya que nosotros lo visitamos en junio. También se visita la casa. En el interior hay gran cantidad de animales disecados.

 5. Vladimír Šatava. (Google recenze)

  Výstava kamenů a minerálů je úžasná, stojí za shlédnutí…..cena vstupenky je 1500 islandských korum.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 10:00–17:00
úterý: 10:00–17:00
středa: 10:00–17:00
čtvrtek: 10:00–17:00
pátek: 10:00–17:00
sobota: 10:00–17:00
neděle: 10:00–17:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy