Reykjadalur

Údolí Reykjadalur se nachází v blízkosti města Hveragerði, zhruba 45 km od Reykjavíku. Reykjadalur znamená Údolí páry, ze zjevných důvodů. Po cestě spatříte několik míst, kde ze země vyvěrá pára, znamení přítomnosti horkých pramenů. Nejoblíbenější atrakcí tohoto místa je ale řeka, kde se slévá horký proud se studenou říčkou a tvoří skvělé místo ke koupání.

Na parkovišti si zaplatíte parkování a můžete vyrazit. Hned u parkoviště stojí restaurace Dalakaffi s toaletami. Cesta od parkoviště k místu pro koupání je dlouhá 3 km (jedním směrem) a trvá přibližně 45-60 minut. Na první části stezky se vlevo nachází několik horkých pramenů a bahenních jezírek. Do údolí se pořádají také vyjížďky na koních. Během túry se můžete těšit na nádhernou přírodu a kaňon s krásným vodopádem kaskádovitě padajícím do údolí. Cesta není náročná ani pro turisty začátečníky, jen je třeba dávat pozor, kam šlapete. Opatrnost je na místě, protože se v údolí nachází extrémně horké proudy a vroucí bahenní jezírka, která nemusí být na první pohled vidět.. Doporučujeme se držet stezky a pokračovat ideálně k řece, která je pro koupání vhodná. Najdete ji snadno, budou v  ležet lidé se spokojeným výrazem ve tváři.

Když budete pokračovat po stezce výš, budou lidé ubývat, najdete místo, kde podezřele nikdo ve vodě neodpočívá. Bude to nejspíš tím, že v místě je voda příliš horká (tuhle zkušenost máme my), takže sestupte o kus zpátky, kde se slévá chladnější proud s horkým a tvoří dokonale teplou vodu. Koupání je perfektní způsob, jak se zrelaxovat po túře.

Cestovatelé recenzují Reykjadalur

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 2 491 uživatelů.

Navštívili jste Reykjadalur? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Lucie Kopřivová. (Google recenze)

  Skvělý zážitek, parkovali jsme na horním parkovišti (vyžaduje jízdu po F-road) a cesta pěšky byla snazší, než jít od spodního oficiálního parkoviště, takže určitě doporučuju jet spíš k hornímu (ale i tak je to kousek cesta). Jeli jsme až k večeru, lidí bylo míň, takže super.

 2. Roman Cejka. (Google recenze)

  Úžasný zážitek, termální řeka, která asi další na Islandu není. Původně jsem si myslel, že po zastavení na parkovišti půjdeme pohodovým údolím kolem řeky…ne ne…musíte zdolat několik menších vrcholů a cesta vede přes několik spojovacích údolí stále do kopce asi 1h. Pokud si přivstanete, tak se koupete téměř sami a vybíráte si teplotu vody jaká vám vyhovuje, čím více proti proudu tím teplejší, pocitově kolem 50C.

 3. Michal Šindler. (Google recenze)

  Skvělá túra s dobrým koncem. Koupání je úžasné ale opět dost lidí. Je tam skvělé vyřešené převlékání,cesta též dobrá.

 4. Rostislav Filip. (Google recenze)

  Úžasná krajina. Jen na koupání to v březnu ještě úplně není.

 5. Vi Sto. (Google recenze)

  Vraceli jsme se z cesty po zlatém kruhu do Reykjavíku, Tak mě napadlo se trochu osvěžit v termálních pramenech.. do Reykjadalur jsme přijeli dost pozdě, už se stmívalo, Já měl čelovku. Tak jsme vyrazili na 3km tůru do zasněžených kopců.. Po cestě jsme potkali skupinku Slováků tak jsme se k nim připojili.. přišli jsme v noci na místo, venku byla teplota okolo mínus deset stupňů, dali jsme se všichni do plavek, a na skládaly se do termálního potoka… Opravdu parádní osvěžení po celém dni…

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Otevřeno 24 hodin
úterý: Otevřeno 24 hodin
středa: Otevřeno 24 hodin
čtvrtek: Otevřeno 24 hodin
pátek: Otevřeno 24 hodin
sobota: Otevřeno 24 hodin
neděle: Otevřeno 24 hodin

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy