Reykjavík

Reykjavík je hlavní a největší město Islandu. Žije zde okolo 129 tisíc obyvatel, což je víc jak třetina celkové populace na Islandu. Reykjavík je krásné město, které je obecně považováno za velmi bezpečné. Jde o nejseverněji položené hlavní město světa.

Zajímavostí je, že až 90 % domovů je prý vytápěných horkou vodou vedenou přímo z termálních pramenů. Reykjavík nabízí turistům i místním bohaté kulturní vyžití. Navštívit zde můžete architektonické památky (prohlédněte si například Hallgrímskirkja, což je vysoký betonový kostel, sídlo Islandské opery Harpu) či díla umělců, jako je například konstrukce s názvem Sun Voyager. V Reykjavíku jsou také zajímavé galerie, řada prodejen se suvenýry, kavárny, restaurace a mnoho dalšího. Kouzlo ulic zdůrazňují zajímavé a často výrazně barevné ukázky street artu. V létě jsou ulice dost rušné, lidé prochází městem a posedávají venku před podniky, aby nasáli příjemnou atmosféru Reykjavíku. Neváhejte vyzkoušet místní kuchyni, která často nabízí různě upravené plody moře, klasickou rybu a hranolky nebo obecně oblíbené hamburgery či párky v rohlíku. Pro sladký dezert můžete ochutnat třeba vafle nebo skořicové šneky.

Velkým hitem jsou oslavy Silvestra, kdy se rozzáří obloha ohňostroji a připraví tak dech beroucí zážitek. Mírnější ohňostroje začínají zhruba okolo osmé hodiny večerní a trvají přibližně do půl jedenácté, kdy vyšumí, protože národ jde sledovat islandský televizní komiksový satirický pořad, který shrnuje události roku. Jmenuje se Áramótaskaupið (zkráceně „Skaupið“). Půl hodiny před půlnocí, kdy televizní show skončí, začne skutečný ohňostroj. To zní jako skvělý nápad na výlet za kouzelným vstupem do nového roku!

Cestovatelé recenzují Reykjavík

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa