Seljavallalaug

Seljavallalaug je jedno z nejstarších venkovních koupališť na Islandu. Bylo postaveno v roce 1923 a nachází se zhruba deset kilometrů východně od Ásólfsskáli. Seljavallalaug je 10 metrů široký a 25 metrů dlouhý. Od doby, kdy byl Seljavallalaug postaven, prošel jen minimálními obměnami. Kvůli své poloze na jižním pobřeží však byl v roce 2010 postižen erupcí ledovce Eyjafjallajökull. Byl zcela zaplněn popelem, takže byl nepoužitelná, až do následujícího léta, kdy bazén tým dobrovolníků vyčistil.

Na rozdíl od většiny islandských koupališť se za vstup do Seljavallalaugu neplatí žádné vstupné. Můžete ovšem darovat dobrovolný příspěvek do zavěšené schránky. U bazénu nepracují žádní plavčíci a vstup do něj je na vlastní nebezpečí. Bazén se čistí jen jednou ročně, takže z hygienického hlediska to není extra hygienické v porovnání s jinými koupališti Islandu. Ani nepatří k nejteplejším, přestože do něj přitéká trubkou horký pramen. U bazénu stojí budova s místnostmi pro pověšení šatů a odložení tašek. Nejsou tu sprchy ani toalety.

Přesto jde o nádherné místo, které si můžete vychutnat alespoň na pohled. I cesta z parkoviště k bazénu je krásná, okolní krajina vám vezme dech.

Cestovatelé recenzují Seljavallalaug

Průměrné hodnocení (3.8).

Celkem hodnotilo 29 uživatelů.

Navštívili jste Seljavallalaug? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Sophie Huon. (Google recenze)

  Údolí je nádherné (už jen kvůli tomu ta zajížďka stojí za to), ale pro přístup na místo jste museli přejít část řeky a zout si boty. Voda v bazénu není horká, takže jsme byli zklamaní, že jsme nemohli plavat.

 2. Petr Chladil. (Google recenze)

  Neskutečně nádherné údolí skrývá tenhle hot pot, který je „krásně betonový“, voda v něm plná řas a kousků strusky a hlavně nepříliš teplá (tak 27°), sice přítok trubkou je horký, ale nestačí bazének přijatelně ohřát. Asi 100m dál korytem řeky je horký vodopád s malou tůňkou k vykoupání (nutné boty do vody). – – – An incredibly beautiful valley hides this hot pot, which is „beautifully concrete“, the water in it is full of algae and pieces of slag and, above all, not very warm (about 27°), although the inflow through the pipe is hot, but it is not enough to heat the pool acceptably. About 100m further along the riverbed is a hot waterfall with a small pool for bathing (water shoes required).

 3. Annabel Wall. (Google recenze)

  To byl jeden z mých vrcholů Islandu. Je to trochu chůze, abyste se tam dostali (ne příliš dlouho), což bylo opravdu pěkné po řece.
  Bazén byl opravdu úžasný. Váhali jsme, zda se dostat dovnitř, protože pršelo – naštěstí jsme to udělali a vůbec jsme toho nelitovali! Šatna má háčky na zavěšení oblečení a pěkně vás ochrání před větrem a dostat se ven bylo mnohem jednodušší, než jsem čekal.
  Je to tak malebné místo a je to tak přirozené.
  Voda byla pro mě dostatečně teplá, rozhodně je dostatečně teplá, když poprvé vstoupíte, začínáte si zvykat, konec dál od převlékací místnosti je teplejší.

  Pokud to děláte na hraně – rozhodně doporučuji.

 4. Mark Spencer. (Google recenze)

  Dostat se sem bylo trochu drsné. Mapy Google nám neposkytly pokyny. Tak jsem to přiblížil a nastavil značku pro vypnutí a pak jsem na to přišel. Opustíte hlavní silnici a pojedete chvíli po pěkné polní cestě na parkoviště. Pak je to krátká túra a po levé straně vede pěkná stezka, kterou možná zpočátku neuvidíte.

  Četli jsme článek o tom, jak turisté toto místo zničili, jak je špinavé a horké prameny ne
  Horký. Na rozdíl od tohoto článku nám to přišlo velmi pěkné. Bazén je horký blízko hlubokého konce, kde je napájen pramenem.

  Šatny jsou primitivní a nemají žádné zařízení, ale jsou ZDARMA.

  A výhledy jsou neuvěřitelné

  Jedno z mých oblíbených míst na Islandu!

 5. Tom K.. (Google recenze)

  Parkoviště s dalším, novějším bazénem, do kterého je svedena část termální vody. Ta tak chybí v původním, starém bazénu, ke kterému je třeba dojít a který je kvůli tomu studený. Nový bazén je už roky zavřený, místo opuštěné, přesto do něj voda stále zbytečně přitéká a odtéká.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Otevřeno 24 hodin
úterý: Otevřeno 24 hodin
středa: Otevřeno 24 hodin
čtvrtek: Otevřeno 24 hodin
pátek: Otevřeno 24 hodin
sobota: Otevřeno 24 hodin
neděle: Otevřeno 24 hodin

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy