Skógafoss

Skógafoss je jedním z největších a nejkrásnějších islandských vodopádů. Vodopád napájí řeka Skógá, výška vodopádu je 60 metrů, šíře 25 metrů.

Vodopád je krásně viditelný již ze silnice (č. 1). Když vykoukne slunce, můžete často spatřit duhu, díky velkému množství jemné vodní spršky. K vodopádu je velmi snadný přístup, ale vzhledem k všudypřítomné vodě je vhodné mít nepromokavé oblečení (alespoň pláštěnku) a obuv. Skógafoss si můžete prohlédnout také z vrcholu, protože na vyhlídkovou plošinu nad kaskádou vede strmé schodiště. Na cestě nahoru se vyskytuje mnoho hnízdících mořských ptáků.

K vodopádu Skógafoss se váže legenda, podle které se za ním nachází truhla plná zlata a pokladů.

Vodopád je natolik krásný a oblíbený, že jej za natáčecí lokaci vybírají filmaři z různých odvětví. Objevil se v seriálu Vikingové i v hudebník klipu Justina Biebera. V okolí vodopádu Marvel Studios natočilo několik scén filmu Thor: Tajemný svět a Century Fox tu s Benem Stillerem natočili několik scén pro snímek Walter Mitty a jeho tajný život.

Cestovatelé recenzují Skógafoss

Průměrné hodnocení (4.8).

Celkem hodnotilo 2 185 uživatelů.

Navštívili jste Skógafoss? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Sarka Chlumska. (Google recenze)

  Překrásné. Parkování hned na místě.

 2. Blanka Hladikova. (Google recenze)

  Měla jsem štěstí na počasí, voda a slunce kouzlily společně duhy….

 3. Vladimír Černý. (Google recenze)

  Dobre přístupný vodopád , v létě hodně turistů. Lepší na místo přijet brzo rano, pak jdou i dobre podmínky pro foceni .

 4. Mc Fuki. (Google recenze)

  Perfektni, pěkná je i vyhlidka a vyslap kolem vodopadu, ktera vede po schodech kolem vodopádu.

 5. Anna Stehlíková. (Google recenze)

  „Lesní vodopád“ je právem jedním nejnavštěvovanějších, nejpůsobivějších a nejfotografovanějších na Islandu. Nachází se v bezprostřední blízkosti muzea Skógasafn u osady Skógar. Proud řeky Skóga padá z útesů bývalého mořského pobřeží. Útesy se táhnou mnoho kilometrů a oddělují pobřeží od islandské Vysočiny. V současnosti je odtud Atlantský oceán vzdálen 5 km. Z parkoviště jsme se za pár minut dostali k úpatí 62m vysokého a 25 m širokého krasavce, obklopeného zelení. Stála jsem v korytě řeky a  v úžasu hleděla, ohlušena hřmotem vodní tříště, na jeho majestátnost.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *