Alta Murgia

Alta Murgia je náhorní plošina v regionu Apulie na jihu Itálie. Jde o geologicky velmi zajímavou oblastí, plnou krasových jevů, které vytváří krásné scenérie. Nachází se zde mnoho skalních útvarů a jeskyní, které jsou domovem pro různé druhy zvířat a rostlin.

Obzvláště zajímavý je národní přírodní park „Parco Nazionale dell’Alta Murgia“, který se rozprostírá na ploše 68 000 hektarů. Tento park je domovem pro mnoho endemických druhů, jako jsou například květiny Murgiaiola a Limonium murgianum.

Památky v národním parku Alta Murgia

Alta Murgia je také bohatá na kulturní památky, včetně mnoha středověkých hradů, kostelů a tradičních vesnic. Mnoho těchto památek bylo postaveno během středověku a renesance a dodnes se dochovaly v dobrém stavu. Mezi nejvýznamnější patří hrad Castel del Monte, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Tento hrad, postavený v 13. století, je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších středověkých hradů v Itálii.

Aktivity, které lze provozovat v Alta Murgia

Alta Murgia nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky, kteří chtějí objevovat krásy této oblasti. Můžete se věnovat pěší turistice, horskému horolezectví, cykloturistice nebo jízdě na koni. V okolí se nachází také mnoho vinic a olivových hájů, které nabízejí degustace místních produktů.

Alta Murgia je skvělým místem k návštěvě pro ty, kteří hledají klid a pohodu v krásné přírodě, ale také pro ty, kteří chtějí objevovat kulturní a historické památky této oblasti.

Cestovatelé recenzují Alta Murgia

Průměrné hodnocení (4.5).

Celkem hodnotilo 2 960 uživatelů.

Navštívili jste Alta Murgia? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *