Řeka Arno je jednou z nejvýznamnějších řek v Itálii. Protéká střední Itálií, její celková délka je asi 241 km a její povodí zahrnuje celkem 8460 km².

Arno pramení v Apeninském pohoří v oblasti Arezzo, která se nachází v regionu Toskánsko, na severu Itálie. Odtud teče na západ přes mnoho významných měst, jako jsou Florencie, Pisa a Livorno, než se vlévá do Ligurského moře u města Pisa.

Řeka Arno je známá svými údolími, vinicemi a olivovými háji, které se nacházejí podél břehů řeky. Zároveň je toto území také často vystaveno povodním, které se v minulosti několikrát staly velkou přírodní katastrofou.

Arno je také důležitou řekou pro toskánskou kulturu a historii. Mnoho měst, která leží podél břehů řeky, má významnou kulturní a historickou hodnotu. Florencie je například domovem mnoha významných uměleckých děl, jako je Michelangelova socha Davida a Botticelliho obrazy. Arno také protéká městem Pisa, kde se nachází slavná nádhera, skloněná věž.

Arno je využívána pro turistické účely a nabízí mnoho možností k procházkám a cyklistickým výletům podél řeky a jejího okolí. Některé části řeky jsou také vhodné k vodním sportům, jako je kanoistika a rafting.

Cestovatelé recenzují Arno

Průměrné hodnocení (4.5).

Celkem hodnotilo 1 381 uživatelů.

Navštívili jste Arno? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *