Benátky

Benátky jsou město v severovýchodní Itálii, ležící na laguně v Jaderském moři. Je to jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst na světě s bohatou historií a kulturním dědictvím.

Benátky jsou známé svými kanály a mosty, z nichž nejznámější je Rialto most přes Canal Grande. Město je také plné historických budov a památek, jako je Bazilika svatého Marka, která je nejznámějším kostelem v Benátkách, nebo Dóžecí palác, bývalé sídlo vládnoucího dóžete.

Dalšími zajímavými místy jsou například Most vzdechů, který spojuje Dóžecí palác s vězením, nebo muzeum Peggy Guggenheimové, které se specializuje na moderní umění.

Kromě toho je v Benátkách mnoho skvělých restaurací, kaváren a obchodů, kde si návštěvníci mohou vychutnat italskou kuchyni a nakupovat tradiční řemeslné výrobky.

Celkově lze říci, že Benátky jsou jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst na světě s bohatou historií a kulturním dědictvím, které stojí za to vidět a prozkoumat.

Doprava po Benátkách

Jelikož jsou Benátky městem na vodě, můžete po ulicích chodit pěšky, nebo se můžete plavit kanály na gondolách, což jsou tradiční benátské lodě, které řídí veslař – gondoliér.

Benátky a záplavy

Povodně jsou v Benátkách každoroční pohromou. Aby se město ochránilo před povodněmi, byl vyvinut systém zábran a přehrad, které se dají nasadit na strategických místech v kanálech a před vstupem do laguny. Tyto zábrany jsou však často nedostatečné a město musí čelit stále častějším a silnějším povodním, které způsobují velké škody na budovách a infrastruktuře v městě.

Přestože jsou povodně v Benátkách pro město velkým problémem, mnoho turistů je přitahuje a láká na pohled na toto nádherné město během těchto výjimečných událostí. V mnoha případech může být povodeň i zajímavým zážitkem, pokud je zajištěna bezpečnost a není způsobeno značné škody. Mnoho návštěvníků si také rádo prohlíží město z lodi, když je zaplavené, což umožňuje nevšední pohled na město a zážitek z pohybu po kanálech v člunu.

Benátský karneval

Benátský karneval je slavný každoroční festival, který se koná v Benátkách před začátkem postní doby, tradičně v únoru nebo březnu. Je to slavnostní doba plná zábavy, masek a tance, kdy se město promění v pohádkovou říši plnou barev, kostýmů a hudby.

Historie karnevalu sahá až do 11. století, kdy Benátky byly jedním z nejvýznamnějších obchodních center na světě a karneval byl slavností na počest vítězství Benátské republiky nad sousední Aquileiou v roce 1162. Později se stal tradiční událostí předcházející postní době, během které se lidé mohli naposledy před velkým půstem pobavit a užít si života.

Karnevalová atmosféra se ve městě objevuje již několik týdnů před samotným karnevalem, ale hlavní oslavy začínají v sobotu před popeleční středou, kdy se koná slavnostní průvod a otevírací ceremonie na náměstí Piazza San Marco. Zde se konají různé soutěže o nejkrásnější kostým a masku, stejně jako koncerty a další kulturní akce.

Během celého karnevalu můžete vidět tisíce lidí, kteří jsou oblečeni do nádherných kostýmů a masek. Tyto kostýmy jsou často ručně vyrobené a velmi detailní, s použitím luxusních látek a mnoha ozdob. Mezi nejoblíbenější masky patří „bauta“ (zakrývající celou tvář), „moretta“ (bezústá maska) a „volto“ (maska zakrývající pouze oči).

Během karnevalu se konají také různé kulturní a společenské akce, jako jsou maškarní bály, koncerty, divadelní představení a tradiční karnevalové hry. Některé z nejpopulárnějších akcí jsou například plavby po kanálech, kde si můžete užít krásný výhled na město, nebo degustace tradičních benátských jídel a nápojů.

Cestovatelé recenzují Benátky

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa