Cinque Terre

Cinque Terre je malebné pobřežní město nacházející se v severozápadní Itálii, v regionu Ligurie. Název Cinque Terre znamená „pět zemí“ a odkazuje na pět malebných rybářských vesnic, které tvoří toto město: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare.

Celkový počet obyvatel v Cinque Terre se odhaduje na asi 4 000 a rozloha města činí asi 15 km². Město se nachází na strmých skalách nad Ligurským mořem a nabízí úchvatné výhledy na pobřeží a okolní krajinu.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Cinque Terre jsou samotné vesnice, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Každá z pěti vesnic má svůj jedinečný charakter a nabízí návštěvníkům mnoho historických budov, úzkých uliček a malebných pláží.

Další významnou památkou v Cinque Terre je chrám Santa Margherita d’Antiochia v městečku Vernazza. Tento kostel byl postaven v románském stylu v 11. století a nabízí úchvatné výhledy na moře.

Cinque Terre je také známé pro své tradiční jídlo, jako jsou například focaccia, pesto a místní víno. Mezi další zajímavosti a aktivity, které si v Cinque Terre můžete užít, patří procházky po malebných stezkách, plavby po moři a koupání v azurových vodách.

Město také hostí mnoho kulturních a tradičních událostí, jako jsou například poutě a festivaly, kde se místní obyvatelé oblékají do tradičních kostýmů a oslavují svá města.

Celkově je Cinque Terre krásné a malebné pobřežní město, které nabízí návštěvníkům mnoho historických památek, nádherné výhledy a tradiční kuchyni, a je stále oblíbenějším cílem turistů z celého světa.

Cestovatelé recenzují Cinque Terre

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *