Florencie

Florencie (italsky Firenze) je hlavní město regionu Toskánsko v Itálii. Město leží na břehu řeky Arno a má odhadovaný počet obyvatel přibližně 711 000 lidí (podle údaje z roku 2023) a rozlohu města kolem 102 km².

Florencie je známá jako kolébka renesance a má mnoho uměleckých pokladů a architektonických skvostů. Mezi nejvýznamnější patří:

  • Katedrála Santa Maria del Fiore – gotická katedrála s ikonickou katedrální klenotnicí a kopulí navrženou Brunelleschim. Katedrála se nachází v centru města a je jednou z nejznámějších památek Florencie.
  • Galerie Uffizi – jedno z nejvýznamnějších muzeí umění na světě, s obrazy od italských mistrů jako jsou Leonardo da Vinci, Michelangelo, Botticelli a Caravaggio.
  • Palác Vecchio – středověký palác, který sloužil jako sídlo městského úřadu. V paláci jsou zachovány některé původní místnosti a sály a také se zde nachází několik uměleckých děl.
  • Ponte Vecchio – slavný kamenný most přes řeku Arno s řadou obchodů a galerií, které jsou využívány zejména jako klenotnictví a butiky s koženými výrobky.
  • Zahrady Boboli – rozlehlé zahrady a parky, které se nacházejí za Palácem Vecchio, s výhledem na celé město.

Florencie je také známá svou gastronomickou nabídkou. Příkladem je Chianti víno, olivový olej, sýry a tradiční toskánská jídla jako ribollita a bistecca alla Fiorentina.

Florencie je krásné město s mnoha kulturními a historickými památkami, vynikající kuchyní a malebnou toskánskou krajinou v okolí. Je jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Itálii a každoročně přitahuje miliony návštěvníků z celého světa.

Cestovatelé recenzují Florencie

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa