Fontána di Trevi

Fontána di Trevi je nádherná barokní fontána na náměstí Piazza di Trevi.

Vznikla v roce 1732 – 1762 a zobrazuje boha Neptuna, jež stojí na velké mušli a po jeho stranách jsou dva Tritoni. Jeden, ten po levé straně, zosobňuje divoké moře, druhý Triton zase moře klidné. Další symbolické sochy jsou Hojnost a Zdraví s pak čtyři sochy, které představují ročních období. Fontána a její nádherné sochy jsou dílem Nicoly Salviho. Voda z Fontány di Trevi pochází z jednoho z nejznámějších římských akvaduktů. V současné době se fontána čistí asi třikrát týdně. Do fontány se neleze a voda z ní se nepije (což je asi s ohledem na vhozené mince jasné každému).

Házení mincí do fontány

Tradice házení mincí do Fontány di Trevi spočívá v tom, že stojíte zády k fontáně a pravou rukou házíte minci přes levé rameno. To prý zajistí štěstí a to, že se do Říma v budoucnu vrátíte. Peníze vhozené do fontány se vybírají a posílají římským charitativním organizacím.

Cestovatelé recenzují Fontána di Trevi

Průměrné hodnocení (4.8).

Celkem hodnotilo 345 368 uživatelů.

Navštívili jste Fontána di Trevi? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Pavel Baxa. (Google recenze)

  Hezke misto, ktere je potreba urcite navstivit. Bohuzel atmosferu kazi to, ze je tam vzdy hodne lidi a je tam mene mista, takze se clovek macka a tezce se dostanete do prvni rady, abyste videli fontanu z nejake lepsi vzdalenosti.

 2. David Veselý. (Google recenze)

  Společně s Colloseem asi nejznámější svatba a lákadlo historického Říma, které chce každý, kdo je v Římě navštívit. Stavba je to výjimečná nejen po architektonické stránce, ale i svým umístěním v úzkých italských uličkách. Co to vše bohužel zkazí je to, že zde jsou po celý den všichni turisté a opravdu jen projít okolo je velmi náročné. Někteří lidé navíc toto místo považuji za hlavní místo pro fotku, což následně vypadá tak, že zde lidé tráví mnoho času pro nic a ostatní se nemohou skoro ani podívat. Občas je to až komické. Každopádně jelikož nemám rád lidi, tak jsem si přivstal a světě div se, stejně zde bylo překvapivě dost lidí se stejným nápadem. Za mě tedy určitě fajn vidět, ale stačí jednou a nikdy více. Velké riziko je i krádeži, protože opravdu je to hlava na hlavě, rameno na rameno a občas i ruka v kabelce.

 3. Michael Halama. (Google recenze)

  Krásná fontána. Je až neuvěřitelné, že tuto nádheru byl schopný někdo vytvořit. Fontánu jsem navštívil ve dne i v noci. Naprosto úžasné

 4. Vladimír Hanke. (Google recenze)

  Ikonická Římská fontána. A ne pro nic za nic, architektonicky je to opravdu výjimečná stavba. Bohužel, daní za slávu je jev, pro který má angličtina výstižný termín „overcrowded“, u nás bychom řekli hlava na hlavě. Důkaz na přiložených fotkách. V hlavní turistické sezóně návštěvu dobře zvažte, nával je nejen na místě samotném, ale i v přilehlých ulicích, navíc s všudypřítomnými africkými mladíky, nabízejícími vcelku otravným způsobem různé pochybné cetky.

 5. Janka Poslusná. (Google recenze)

  Malé náměstí a obrovská, bílá, hucici fontána. Také hodně lidí. V okolí spousta kavárniček, malých obchůdků… Hezké

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Otevřeno 24 hodin
úterý: Otevřeno 24 hodin
středa: Otevřeno 24 hodin
čtvrtek: Otevřeno 24 hodin
pátek: Otevřeno 24 hodin
sobota: Otevřeno 24 hodin
neděle: Otevřeno 24 hodin

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy