Gran Paradiso

Národní park Gran Paradiso se nachází v italských Alpách a je jedním z největších a nejstarších národních parků v Itálii. Byl založen v roce 1922 a nachází se mezi údolím Aosty a Piemontem. Park je pojmenován podle nejvyšší hory v oblasti, Gran Paradiso, která dosahuje výšky 4 061 metrů.

Zvěř v národním parku Gran Paradiso

Národní park Gran Paradiso je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně kozorožců, kamzíků, medvědů a mnoha druhů ptáků. Tato rozmanitost zvířat je jedním z hlavních důvodů, proč se park stal populárním cílem pro milovníky přírody a turisty. V parku se nachází mnoho turistických stezek, které vedou přes alpské louky, lesy a ledovce.

Památky v národním parku Gran Paradiso

Národní park Gran Paradiso je také bohatý na kulturní a historické památky. V oblasti se nachází mnoho tradičních horských vesnic a starých paláců, které ukazují historii oblasti. Můžete navštívit například hrad v Savoy, který byl postaven v 19. století a dnes slouží jako muzeum alpské kultury.

Aktivity, které můžete v národním parku Gran Paradiso provozovat

Park nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky, kteří chtějí objevovat krásy této oblasti. Můžete se věnovat pěší turistice, horskému horolezectví, horským výletům, cyklistice a mnoha dalším aktivitám. V zimních měsících se park promění v lyžařský ráj, s mnoha sjezdovkami a běžkařskými trasami.

Návštěva Národního parku Gran Paradiso je nezapomenutelný zážitek pro milovníky přírody a turisty, kteří hledají krásné horské scenérie, kulturní a historické památky a mnoho aktivit pro celou rodinu.

Cestovatelé recenzují Gran Paradiso

Průměrné hodnocení (4.8).

Celkem hodnotilo 313 uživatelů.

Navštívili jste Gran Paradiso? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Manuela Manzo. (Google recenze)

  Nádhera v tomto podzimním období, zázrak pro tisíc barev listů🍁🍂🏔☀️ zvláště pokud najdete jasný slunečný den, skvělé místo pro regenerační den uprostřed přírody, kde můžete dýchat čistý a svěží vzduch, s západ slunce🌄 po 16. hodině teplota výrazně klesá, ale na místě je několik barů a restaurací, kde se můžete uchýlit a občerstvit se ‚svačinou‘ založenou na vynikajících místních produktech nebo horkými a kouřícími bylinnými čaji a čokoládami. Vřele doporučujeme, skvělé místo pro strávení klidného dne relaxací 👍🏻

 2. Richard Bao. (Google recenze)

  pět hvězdiček, protože jsme dosáhli vrcholu! je to jeden z nejkrásnějších národních parků! a výhled z vrcholu je prostě dechberoucí!

 3. Régis Schmid. (Google recenze)

  Výjimečné místo, znovuobjevená příroda, sen.

 4. Lucas Lemoine. (Google recenze)

  4000 m ideální pro začátek horolezectví, dechberoucí krajina a skvělá odměna na vrcholu. Útočiště je skvělé, ať už jde o atmosféru, jídlo nebo dokonce vybavení.

 5. david.g

  Krásný kopec, na vrcholu bohužel byla mlha.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *