Koloseum

Jednou z ikonických památek Říma je jednoznačně Koloseum. Úžasná oválná stavba se alespoň z části zachovala a dnes je oblíbeným cílem turistů.

Stavba kolosea započala v letech 70–72 n.l. a trvala zhruba deset let. Původně koloseum sloužilo jako amfiteátr (říkalo se mu Flaviovský amfiteátr). Konala se v něm nejrůznější představení, od rekonstrukcí slavných bitev, divadelních dramat až po zápasy, gladiátorské hry a popravy. Koloseum bylo postaveno tak, že se na místa pro sezení vešlo až 50 000 diváků.

Koloseum bylo společensky oblíbeným místem, ale postupem času bylo poškozeno požárem, zemětřesením a rabujícími lidmi, kteří chtěli využít kámen, ze kterého bylo koloseum postaveno. Naštěstí nebylo zcela zničeno a můžeme jeho velkou část obdivovat do dneška. Vyobrazení kolosea najdete dokonce na italské verzi pěticentové minci. Od roku 1980 je Koloseum na seznamu památek UNESCO.

Cestovatelé recenzují Koloseum

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 330 370 uživatelů.

Navštívili jste Koloseum? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Aneta Šemberová. (Google recenze)

  Koloseum, u této překrásné antické památky jsem byla několikrát, ale nikdy ne uvnitř. Tentokrát 4.11.2022, jsme si to chtěli užít se vším všudy. Objednali jsme si před příletem speciální lístek pro dospělé tzv. Roma Pass (38,50 €), se kterým se dostanete do 2 památek zdarma a 3 dny vám platí na místní dopravu, bus, metro, trám. Děti mají do 18 let do památek vstup zdarma. Bohužel jsme Roma Pass neobdrželi a druhý den jsme ho nikde nesehnali, v žádné trafice, metru. Tudíž to vypadalo, že se do Kolosea nedostaneme, protože další možnost byla už jen on-line objednávka, která byla na další 3 týdny vyprodaná. Překupníci nás odchytli před Koloseem, že se dovnitř můžeme dostat se skupinou, ale za jiné peníze. 40€ dospělý, 20 € dítě. Usmlouvali jsme za 50 € celkem a šli se skupinou anglicky mluvících turistů. Naštěstí vše dopadlo dobře, ale vůbec jsme netušili, jestli vůbec skupina s průvodcem vyjde, neměli jsme žádný lístek, žádný doklad, jen nás označili malou samolepkou☺. Ale to vše stálo za to!!!! Koloseum je nádherné a opravdu jedna z nejkrásnějších antických památek 👍.

 2. David Veselý. (Google recenze)

  Nejkrásnější stavba celého Říma, kterou do teď nemohu pochopit, jak mohli v té době postavit. Je to něco neskutečného a inspirativními. Pokud si chcete Colloseum v klidu užit, tak doporučuji vyrazit brzy ráno a mate to bez lidí. Co se vstupu dovnitř tyče, tak stejně jako u dalších památek je nutné koupit vstup dopředu a on-line. Lze koupit v rámci balíčku s dalšími vstupy což je finančně výhodnější.

 3. Diana Blochova. (Google recenze)

  Krásné místo, opravdu stojí za to si tu cestu udělat. Též doporučuji koupit vstupenky online a v letní sezóně nejlépe tak na 16 hod ,kdy není takové horko a máte čas i na fórum Románum a Palatino. My jsme to neudělali a koupili si vstupenky hned na místě, fronty nebyli ,ale pán za přepážkou nám dal vstupenku až na 17:30 aspoň nebylo horko ,ale absolutně nebylo možné stihnout i fórum Romanum a Palatino kam už vás po 18 hod nikdo nepustí. Takže jsme zaplatili za něco kam už jsme nemohli. Bylo to trochu sklamání a doufám ,že za ty peníze co vydělali na lidech navíc ,aspoň zaplatí technické služby na úklid okolí Říma. Řím sám o sobě je nádherný památky na každém rohu , chodíte prostě s otevřenou pusou a kocháte se krásnými budovami . Večerní podívaná vás doslova pohltí.

 4. Petr Novák. (Google recenze)

  1 | Vstupenky si kupte předem přes oficiální stránky. Do prodeje se dávají s přesně jednoměsíčním předstihem a zejména v létě bývají během pár minut rozebrané.
  2 | Zejména v létě doporučuji kupovat vstupenky na pozdní odpoledne (my jsme byli v 16:00), kdy již sluníčko tak nepálí. Vstup mezi 12:00 a 14:00 není dobrý nápad.
  3 | Během 24 hodin po vstupu do Kolosea můžete na stejnou vstupenku navštívit také Forum Romanum a Palatin. Obojí se nachází zhruba 300 metrů od Kolosea a je snadno přístupné. Na Palatin doporučuji jít nakonec, je z něho krásný výhled na okolí. Hodinu před západem slunce ochranka návštěvníky vyhání pryč.
  4 | Ani s včas koupenou vstupenkou se nevyhnete čekání ve frontě na bezpečnostní prohlídku (rám a rentgen), pro nás to znamenalo zdržení asi 5 minut.
  5 | Myslete na pitný režim a vezměte si s sebou dost vody.

 5. Milena Křivánkova. (Google recenze)

  Koloseum je patrně první místo, kam míří každý turista po svém příjezdu do Říma. A opravdu návštěva tohoto kolosálního místa stojí za to. Přestože jsem ho z médií znala hodně dobře, střet s realitou byl naprosto jiný. Bylo to zkrátka uchvacující. Určitě doporučuji si zakoupit vstupenku předem přes Net. Ale to podle všeho dnes dělá většina turistů, takže fronty na pokladnách se nekonaly, ale u vstupu už to bylo jiné. Je zde nutná bezpečnostní prohlídka, ale poté vám už nikdo pozornost nevěnuje, a dokonce ani nehlídá kolik času uvnitř strávíte. Na všechno máte tolik času, kolik sami potřebujete. Nejít na toto místo znamená, že jste v Římě nebyli…😉

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 9:00–16:30
úterý: 9:00–16:30
středa: 9:00–16:30
čtvrtek: 9:00–16:30
pátek: 9:00–16:30
sobota: 9:00–16:30
neděle: 9:00–16:30

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy