Messina

Messina je město na východním pobřeží Sicílie v Itálii. Podle odhadu z roku 2021 má Messina zhruba 230 000 obyvatel.

Messina leží u průlivu Messina, který odděluje Sicílii od pevninské Itálie, a nabízí příležitosti pro rekreaci a vodní sporty. Okolní krajina je bohatá na pláže, hory a sopky, což poskytuje mnoho možností pro outdoorové aktivity, jako je třeba turistika či plavání.

Památky a akce ve městě Messina

Messina je známá pro svou historickou architekturu a kulturní dědictví. Mezi nejvýznamnější památky v Messině patří katedrála Messina, Fontana di Orione a Kostel Annunziata dei Catalani. Ve městě jsou také muzea, jako například Muzeum Antonia Pasqualina, které obsahuje sbírky archeologických nálezůuměleckých děl.

V Messině se konají různé kulturní akce a slavnosti, včetně slavností sv. Agáty, patronky města, které se konají každý rok v únoru. Město také hostí různé trhy a slavnosti během roku, které přitahují mnoho turistů do města.

Co se vyrábí a pěstuje v Messinu

Typickými surovinami, které jsou vyráběny nebo pěstovány v Messině, jsou citrusové plody, olivový olej a víno. Kuchyně v Messině je ovlivněna sicilskou kuchyní a je známá pro své chutné pokrmy, jako jsou arancini, granita a cannoli.

Cestovatelé recenzují Messina

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa