Modena

Modena je město nacházející se v severní Itálii, v regionu Emilia-Romagna. Leží asi 40 kilometrů jihozápadně od města Bologna a místní obyvatelstvo čítá kolem 185 tisíc lidí.

Město Modena je známé pro své gastronomické speciality. Mezi nejznámější patří parmazán, který se vyrábí v okolí města, a ocet balsamico, který se zde také vyrábí. Z místních pokrmů můžeme jmenovat těstoviny tagliatelle s boloňskou omáčkoukrokety z rýže risotto a místní druh salámu, který se nazývá zampone.

Co se týče plodin, které se v Modeně pěstují, patří mezi nejznámější ovoce a zelenina, zejména meruňky, broskve, hrušky a rajčata. Také se zde pěstují olivy a vinná réva, ze kterých se vyrábí místní víno Lambrusco.

Památky ve městě Modena

V Modeně se nachází mnoho historických památek, z nichž nejznámější jsou Katedrála sv. Marie Assumpty, která byla postavena v románském stylu v 12. století, a Piazza Grande, které se přezdívá „nejsložitějšímu náměstí na světě“ kvůli svému nestandardnímu tvaru. Dalšími zajímavými památkami jsou například Palazzo dei Musei, Modenské národní archeologické muzeum, městská věž Ghirlandina, která je symbolem města, a Modenské divadlo.

Události v Modeně

Mezi nejvýznamnější události v Modeně patří festival Barokního divadla, který se koná každoročně v létě a přináší divadelní představení v barokním stylu. Dalšími významnými událostmi jsou Módní týden v Modeněfestival Ferrari, který přináší přehlídku nejnovějších modelů této luxusní značky.

Cestovatelé recenzují Modena

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa