Národní park Abruzzo

Národní park Abruzzo, Lazio a Molise je chráněné území, které se rozkládá v Apeninském pohoří v jižní Itálii. Park byl založen v roce 1922 jako první národní park v Itálii a zahrnuje rozlohu přibližně 50 000 hektarů. Park je důležitým ekosystémem a domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat.

Národní park Abruzzo je známý především pro svou rozmanitou faunu a floru. V parku žijí mnohé druhy ohrožených zvířat, jako jsou medvědi marsický, vlci apeninský, losi, rysy, lišky a mnoho dalších. Park také nabízí možnosti sledování ptáků, jako jsou orli, sokoli a jestřábi.

Kromě přírodních památek nabízí národní park Abruzzo také mnoho historických a kulturních památek. Mezi nejvýznamnější patří klášter sv. Jana Vstupního, hrad v Celanově a několik středověkých kostelů a hřbitovů.

Národní park Abruzzo rovněž nabízí řadu aktivit pro turisty, jako jsou turistické trasy pro pěší túry, horská kola a výlety na koních. Park také nabízí v zimním období možnost lyžování a dalších zimních sportů.

Je důležité si uvědomit, že národní park Abruzzo je chráněným územím a je důležité dodržovat pravidla a pokyny místních úřadů. Některé oblasti parku mohou být uzavřeny nebo omezeny pro veřejnost z důvodu ochrany přírody a zvířat. Nicméně, návštěva národního parku Abruzzo je pro milovníky přírody a zvířat rozhodně velkým zážitkem.

Cestovatelé recenzují Národní park Abruzzo

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 12 376 uživatelů.

Navštívili jste Národní park Abruzzo? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Fabrizio Gottardi. (Google recenze)

  Z kterékoli strany, kam chcete přijet, dominuje bohatá a divoká příroda, kde dominují bukové lesy a smíšené lesy, které v tomto ročním období začínají nabírat různé odstíny žluté a oranžové. Bohatství fauny a flóry je v Itálii jedinečné, nebo téměř nemožné. K návštěvě v kteroukoli roční dobu.

 2. patrizia garbari. (Google recenze)

  Nezveřejnil jsem všechny záběry, protože je jich mnoho, protože x popisuje příslušnou krásu parku, trvalo by to nekonečno. Park je něco úžasného, ​​s úchvatnými přírodními výhledy a žít v něm pět dní s jeho flórou a faunou byl tak úžasný zážitek, že se sem ještě několikrát vrátíme. Pokud chcete zažít zázraky přírody, doporučuji.

 3. Arianna Coro. (Google recenze)

  Velkolepé místo … Pokud hledáte klidné místo daleko od chaosu města, které nabízí mnoho zábav zároveň, ABRUZZO NATIONAL PARK je tím správným místem. Obklopeni přírodou si zde můžete vyzkoušet klidné procházky, výlety s průvodcem i bez průvodce, jízdu na koni a mnoho dalšího… Lahodná gastronomie 💯

 4. Emanuele Lamanna. (Google recenze)

  Nesrovnatelné lesy, charakteristické vesnice, ale nedostatečně zásobené základním zbožím, jako jsou nemocnice a supermarkety. Doporučené aktivity jsou jízda na koni podél jezera a vstup do lesů, vše pod dobrým dohledem a bezpečně, jen málo z nich je přehnaně náročné, ale pro ty jsou v každé vesnici zkušení průvodci, nejlepší období k návštěvě je podzim a zima, protože v zimě můžete dokonce organizovat procházky se sněžnicemi a místními průvodci vzdělanými o flóře, fauně a místní historii

 5. Romana Hoppe. (Google recenze)

  Nádherná lokalita, možnost výběru z několika turistických tras. Opravdu krásné přírodní scenérie. 🙂

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Otevřeno 24 hodin
úterý: Otevřeno 24 hodin
středa: Otevřeno 24 hodin
čtvrtek: Otevřeno 24 hodin
pátek: Otevřeno 24 hodin
sobota: Otevřeno 24 hodin
neděle: Otevřeno 24 hodin

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy