Národní park Vesuv

Národní park Vesuv je chráněné území, které se rozkládá v okolí sopky Vesuv v jižní Itálii. Park byl založen v roce 1995 a zahrnuje rozsáhlou oblast o rozloze přibližně 135 km². Národní park Vesuv je významným turistickým cílem, protože nabízí krásné výhledy na sopku a okolní krajinu a zahrnuje řadu kulturních a historických památek.

V parku se nachází mnoho historických měst, včetně Pompejí a Herculanea, které byly zničeny erupcí sopky Vesuv v roce 79 n. l. Tyto památky poskytují návštěvníkům jedinečný pohled do života v římské době a ukazují, jak moc erupce sopky změnila krajinu v té době.

Kromě archeologických nalezišť nabízí národní park Vesuv i řadu přírodních památek, jako jsou krátery, sopečné zdi a zbytky pralesa. Některé z nejvýznamnějších památek v parku jsou Kráter Somma, Kráter Vesuvius, Monte Lattari a Monte Somma.

Národní park Vesuv nabízí také řadu aktivit pro turisty, jako jsou turistické trasy, cyklistické trasy a výlety lodí. Park také nabízí prohlídky starověkých měst a výlety na vrchol sopky Vesuv.

Je však důležité si uvědomit, že národní park Vesuv je aktivní vulkanickou oblastí a může být nebezpečný, zejména během erupce sopky. Pokud se chystáte navštívit park, je důležité dodržovat bezpečnostní pravidla a pokyny místních úřadů. Některé oblasti parku mohou být uzavřeny nebo omezeny pro veřejnost z důvodu nebezpečí erupce.

Cestovatelé recenzují Národní park Vesuv

Průměrné hodnocení (4.5).

Celkem hodnotilo 29 720 uživatelů.

Navštívili jste Národní park Vesuv? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Verca Penickova. (Google recenze)

  Nádherný výlet na Vesuv, lístky nejdou koupit přímo u vchodu, ale jen na oficiálních stránkách parku. Záchody po cestě pouze po zakoupení suvenýrů. Cesta nevhodná pro kočárky.. všude spousta taxíku. Pozor, je to pro nás Čechy zvláštní, ale taxikáři se platí nejen cesta zpět, ale pokud nebude v místě nikdo, koho poveze zpět, platíte i cestu zpět .. takže dvakrát tolik… v aplikaci jsme si zamluvily taxi z Neapole do Pompejí. Platba 38 eur se strhla hned, taxikář po dlouhé debatě strhl dalších 50 eur jen tak.. Z Pompejí autobusem na Vesuv 6 euro.

 2. Kamil Choc. (Google recenze)

  Na místě nelze zakoupit lístky, pouze online, ale není zde síť internetu. Mnoho lidí čeká na signál přes hodinu v místních, pochybných kšeftech. Na lístek je obtížné si onlime počkat, pro přetíženou síť, vsechny vstupenky překupníci několikanásobně předraží a prodávají s přirážkou za pseudoprůvodce.

 3. Tomáš Kupka. (Google recenze)

  Vstupenky je možné koupit pouze na internetu, což většina návštěvníků neví a potom je to velký problém na místě, neboť tam není signál internetu a jediná WiFi je u stánku s upomínkovými předměty.Wifi navíc je velmi pomalá.Nám se povedlo koupit vstupenky asi po 30 minutách a to jen proto, že je zakoupil na svém telefonu prodejce ve stánku a my jsme mu je zaplatili.Vstupenky se kupují na určitý čas.Je to kvůli počtu návštěvníků na Vesuvu.Proto doporučuji koupit vstupenku předem!!!!!!

 4. Jiri Volf. (Google recenze)

  Krásný výlet na Vesuv. Denní teplota 37°C, byla diky vyšší nadmořské výšce a větru od moře příjemná. Doprava autem na nejvyšší parkoviště, dále přesun shuttlem (3€ na osobu) a finální část pěšky. Nádherný rozhled na Neapolský záliv a vědomí, že sopka zničila, dvě města a vesnice, byla zajímavá.

 5. Hana Moravec. (Google recenze)

  bohužel nikdy nejsou lístky… a na místě je asi potřeba být brzy po otevírací době.. nevíme a nemáme potvrzeno… hold někdy příště…jinak aspoň po serpentyne cesty jsme měli hezký výhled na Neapol

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 8:00–0:05
úterý: 8:00–0:05
středa: 8:00–0:05
čtvrtek: Zavřeno
pátek: Zavřeno
sobota: 8:00–0:05
neděle: 8:00–24:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy