Pád (Po)

Pád (italsky Po) je nejdelší řeka v Itálii a protéká celou zemí od Alp v severu až po Jaderské moře na jihu. Celková délka řeky Pád je přibližně 652 kilometrů.

Pád pramení v Monviso v Alpách, na západě Piemontu, a teče na východ přes několik italských regionů, včetně Lombardie, Emilia-Romagna a Veneta. Řeka tvoří západní hranici Lombardie a odděluje ji od Piemontu.

Vlévá se do Jaderského moře na východním pobřeží Itálie. Její ústí se nachází v deltové oblasti, která se rozkládá na sever od města Ravenna v regionu Emilia-Romagna. Tato oblast je známá pro své mokřady, bažiny a laguny a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Ústí řeky Po se vyznačuje mnoha rameny a vodními cestami, které se prolínají mezi mnoha ostrůvky a lagunami. Tento systém kanálů a ramen vytváří složitou ekologickou síť, která je klíčová pro život mnoha druhů ptáků, ryb a dalších vodních živočichů.

Celkově se delta řeky Po rozkládá na ploše více než 1400 km² a je jedním z největších mokřadů v Evropě. Tato oblast je turistickým cílem pro milovníky přírody a nabízí mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty, rybaření a pozorování zvířat.

V Lombardii protéká městy, jako jsou Pavia, Cremona a Piacenza, a nakonec vstupuje do regionu Emilia-Romagna, kde se stéká s řekou Tanaro a tvoří velkou deltovou oblast, která se vlévá do Jaderského moře. V této oblasti se nachází mnoho měst, jako jsou Ferrara, Modena a Bologna, a tato oblast je známá svým bohatstvím krajiny, historických památek a kulinářských specialit.

Pád je významnou řekou v Itálii a hraje důležitou roli v hospodářství a kultuře země. Řeka je využívána pro zemědělství, rybolov a průmysl a v minulosti byla také významnou cestou pro obchod a dopravu. Dnes nabízí řeka Pád také prostor pro mnoho rekreačních aktivit, jako jsou například různé vodní sporty.

Cestovatelé recenzují Pád (Po)

Průměrné hodnocení (4.4).

Celkem hodnotilo 2 561 uživatelů.

Navštívili jste Pád (Po)? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Milo Gamberini. (Google recenze)

  Bydlím blízko Grande Vecchio a vždy má své kouzlo mezi háji a záplavovými oblastmi

 2. simone pellegrino. (Google recenze)

  V části Pavia jsem našel člověkem hluboce obávané divoké místo, kde jsou pláže, je světle šedý písek, kde se nohama skoro propadáte, místo toho v „nábřežích“ jsou vyvýšeniny země několik metrů nad mořem. Po kde vám převis brání v přiblížení se k vodě. Pro někoho, kdo je zvyklý žít na okraji Milána, je zvláštní najít všechny ty kobylky, všechny ty mouchy, radím těm, kteří jezdí na kole jako já, aby nešli na prašné cesty nebo do trávy, ale pěšky, protože byste mohli přijít přes několik velmi ostrých „dřevěných trnů“. Kopce, které se skrývají za řekou Padano, jsou velmi sugestivní.

 3. Diego Finali. (Google recenze)

  A co Cremonese, jak nemůžete mít rád tuto řeku. Občas po ní vyjedu pár kilometrů, lodí se švagrem na ryby. Ať už ji můžete vidět ze břehu, Cremonu nebo Piacenzu je jedno, nebo lodí, tato řeka nabízí krásné výhledy, v závislosti na čase … východ slunce, západ slunce.
  Fotografie, kterou vidíte, byla pořízena v Isola Serafini.

 4. Georges Younes. (Google recenze)

  Městem Turín protéká řeka Pád. Nejlepší vyhlídky jsou z centrálních mostů města, které nabízejí skvělé výhledy a nezapomenutelné fotografické příležitosti. Ráno jsou nejlepší pro úvahy.

 5. Lukáš Pečenka. (Google recenze)

  Husboty na Pádu. Úžasné.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *