Palermo

Palermo je město nacházející se na západě Sicílie, největším ostrově v Itálii. Je to hlavní město autonomní oblasti Sicílie a má významnou historii a kulturní dědictví.

Podle odhadů z roku 2021 má Palermo přibližně 675 000 obyvatel a rozlohu města okolo 158 km².

Památky a místa, která stojí za návštěvu

Palermo je městem s mnoha památkami, z nichž nejvýznamnějšími jsou:

 • Katedrála Palermo, která byla postavena v 12. století a sloužila jako náboženské a politické centrum města.
 • Palác Normanský, bývalá královská rezidence, která je nyní muzeem s bohatou sbírkou umění.
 • Kostel Santa Maria dell’Ammiraglio, který je také známý jako Martorana a je ozdobený bohatou mozaikou.
 • Kostel San Giovanni degli Eremiti, který je nejznámější díky svým charakteristickým červeným kubickým věžím.
 • Kostel San Cataldo, který byl postaven v arabském stylu a je známý svými třemi věžemi.
 • Botanická zahrada – Botanická zahrada v Palermu je jednou z nejstarších v Evropě a obsahuje mnoho unikátních rostlin a květin.
 • Náměstí Quattro Canti – Toto náměstí, také známé jako „náměstí čtyř rohů“, je kulturní centrum Palerma a je obklopeno historickými budovami.
 • Palác Abatellis – Tento palác, který byl postaven v 15. století, je nyní muzeem s bohatou sbírkou umění a sochařství.
 • Kostel Oratorio di San Lorenzo – Tento kostel, který se nachází v blízkosti katedrály, je známý svými krásnými freskami a klenotnicí.
 • Kapucínské katakomby – Tyto katakomby, které se nacházejí v blízkosti kostela Santa Maria della Pace, obsahují těla více než 8000 lidí a jsou fascinujícím historickým místem.
 • Park u hradu Zisa je známý kvůli svému arabskému stylu a vodním kanálům.

Palermo je domovem historických trhů. Příkladem je tržiště Vucciria, který se prodává tradiční sicilské jídlo a zboží. Město je také známé díky svému kulturnímu dědictví, včetně sicilské kuchyně, tradičních řemesel a festivalů.

Město je výchozím bodem pro návštěvu nedaleké sopky Etny, která je největší aktivní sopkou v Evropě.

Palermo je také známý díky svým festivalům, jako je například Festival Saint Rosalia, který se koná každoročně v srpnu a oslavuje ochránkyni města. Festival zahrnuje procesí, ohňostroje a tradiční jídlo a hudbu.

Stinná stránka Palerma, jako jednoho z mafiánských center

I když Palermo má bohatou historii a kulturní dědictví, bohužel se také proslavilo jako město mafiánů. Mafie v Itálii je známa jako Cosa Nostra a Palermo bylo dlouhodobě považováno za jedno z jejích center.

V průběhu 20. století měla mafie v Palermu velký vliv na politiku, hospodářství a každodenní život obyvatel. Mafiánské organizace často využívaly násilí a korupci, aby udržely kontrolu nad městem a jeho obyvateli. Mnoho lidí bylo vydíráných, vyděrači vytvářeli monopol na obchod, a dokonce i politici a policisté byli ovlivněni mafií.

V posledních letech však byly vynaloženy velké úsilí, aby se mafiánská přítomnost v Palermu oslabila a zlepšila se situace ve městě. Změny zahrnovaly úsilí policie a vlády, aby mafiánské organizace potlačily, aby byla posílena transparentnost a zlepšen byl vliv demokracie v Palermu. Nicméně, i když se situace zlepšuje, mafiánské organizace stále představují hrozbu pro bezpečnost a hospodářství města. Je důležité si uvědomit, že mafie v Palermu je součástí temné stránky jinak krásného a historického města.

Cestovatelé recenzují Palermo

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa