Perugia (Perudžia)

Perugia (česky také Perudžia) je město v centrální Itálii, nacházející se v regionu Umbrie. Podle odhadu z roku 2021 má Perugia zhruba 165 000 obyvatel. Městem protéká řeka Tibera, která poskytuje příležitosti pro vodní sporty a rekreaci. Okolní krajina je také ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Perugia je známá pro svou historickou architekturu a kulturní bohatství. Město má mnoho středověkých a renesančních paláců, kostelů a náměstí, které jsou důležitými turistickými atrakcemi. Mezi nejvýznamnější památky v Perugii patří katedrála San Lorenzo, Palazzo dei Priori, kostel San Pietro a Fontana Maggiore. Město také hostí mnoho muzeí, jako je například Galleria Nazionale dell’Umbria, která jsou plné uměleckých děl z regionu.

Plodiny a výrobky typické pro město Perugia

Perugia se nachází v kopcovité krajině a je obklopeno zelenými poli, vinicemi a olivovými háji. Typickými surovinami, které jsou vyráběny nebo pěstovány v Perugii, jsou olivový olej, víno, lanýže a čokoláda.

Akce v Perugia

Perugia je také známá pro své kulturní akce, jako je Umbria Jazz Festival, který se koná každý rok v červenci, a Eurochocolate, slavnost čokolády, která se koná v říjnu. Město také hostí různé trhy a slavnosti během roku.

Cestovatelé recenzují Perugia (Perudžia)

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa