Pisa

Pisa je město nacházející se v Toskánsku v centrální Itálii. Město leží u řeky Arno a je proslulé svými historickými památkami, především sklonem věže, která je symbolem města.

Podle statistik z roku 2021 má Pisa přibližně 91 000 obyvatel a rozlohu 185,7 km². V historii bylo město důležitým námořním centrem, ale dnes je spíše turistickou destinací.

Památky, které stojí za návštěvu

K nejznámějším památkám v Pise patří samozřejmě Šikmá věž, která je součástí náměstí Miracoli, zvaného také Náměstí zázraků, a kde se nachází také katedrála, baptisterium a hřbitov. Všechny tyto památky jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Dalšími významnými památkami je kostel Santa Maria della Spina, který se nachází na břehu řeky Arno, palác della Carovana, který sloužil jako sídlo řádu Rytířů Sv. Štěpána a Museo dell’Opera del Duomo, kde jsou vystaveny sochy a umělecká díla ze středověké Pisy.

Mimo historické památky je Pisa také známá svou univerzitou, která byla založena v roce 1343 a je jednou z nejstarších univerzit v Itálii. Univerzita v Pise je stále důležitým akademickým centrem a přispívá k vědeckému výzkumu v oblasti matematiky, fyziky a inženýrství.

Události a kulturní akce v Pise

Mezi nejvýznamnější události, které se v Pise konají, patří Gioco del Ponte (Hra na mostě), která se koná každý rok v červnu. Během této události se konají různé soutěže a hry spojené s historií města.

Město Pisa je také výborným výchozím bodem pro objevování okolní krajiny Toskánska, která je plná vinic, olivových hájů, historických měst a přírodních památek.

Cestovatelé recenzují Pisa

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa