Terst

Terst (italsky Trieste) je přístavní město v severovýchodním cípu Itálie, poblíž hranic s Rakouskem a Slovinskem. Podle odhadu z roku 2021 má Terst zhruba 200 000 obyvatel.

Leží na pobřeží Jaderského moře a nabízí přístup k mnoha krásným plážím a přírodním parkům, což poskytuje mnoho možností pro turistiku a vodní sporty. Kromě toho se v okolí nachází mnoho historických a kulturních památek, jako je například hrad Duinořímské ruiny v Aquileii.

Památky ve městě Terst

Terst je zajímavým městem pro své bohaté kulturní a historické dědictví, které odráží jeho dlouhou historii jako přístavu. Mezi nejvýznamnější památky v Terstu patří katedrála San Giusto, hrad Miramarepřístavní plošina Piazza Unità d’Italia. Město má také mnoho muzeí a galerií, jako je například Muzeum revoluce a protifašistického odporuMuzeum námořní historie.

V Terstu se konají různé kulturní akce a slavnosti, včetně Mezinárodního festivalu literatury, který se koná každý rok v květnu, a Festivalu mořského světla, který se koná každý rok v prosinci.

Co se v Terstu pěstuje a vyrábí

Typickými surovinami, které jsou vyráběny nebo pěstovány v Terstu, jsou olivový olej, víno a káva. Kuchyně v Terstu je známá pro své chutné pokrmy, jako jsou goulashknedlíky.

Cestovatelé recenzují Terst

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa