Tibera (Tevere)

Řeka Tibera (italsky Tevere) protéká Itálií a je jednou z nejvýznamnějších řek v zemi. Její celková délka je přibližně 405 kilometrů.

Tibera pramení v Apeninském pohoří poblíž obce Verghereto v oblasti Emilia-Romagna na severu Itálie. Odtud teče na jih a západ a protíná několik regionů, jako jsou Umbrie a Lazio. Řeka protéká také hlavním městem Itálie, Římem, kde má významnou historickou a kulturní roli. Vlévá se do Tyrhénského moře poblíž města Ostia, které se nachází v oblasti Lazio. V ústí řeky se nachází přístav Civitavecchia, který slouží jako významné námořní spojení mezi Itálií a dalšími zeměmi.

Jde o důležitou řeku pro italskou kulturu a historii. Řeka protéká mnoha historickými městy, včetně Perugie, Orvieto, Todi a Říma. V Římě se nachází mnoho památek a historických míst, které jsou spojené s řekou Tibera. Patří sem například most Sant’Angelo, který byl postaven v 2. století, a Ponte Milvio, který se stal slavným díky bitvě, která se zde odehrála v roce 312.

Je rovněž důležitou řekou pro zemědělství v regionu Lazio, kde se nachází mnoho farem a polí, která jsou zavlažována z řeky. Řeka Tibera je využívána také pro turistické účely, jako jsou plavby lodí a procházky podél břehu, který nabízí pohled na mnoho historických a kulturních památek.

Cestovatelé recenzují Tibera (Tevere)

Průměrné hodnocení (4.3).

Celkem hodnotilo 3 127 uživatelů.

Navštívili jste Tibera (Tevere)? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Claudia Pérez. (Google recenze)

  Skvělé místo na procházku. Dělali jsme s maminkou turistiku a rozhodli jsme se tam jet. TAK DOBRÝ NÁPAD 😲

 2. ENRICO BIGHIN. (Google recenze)

  Řeka ovládaná nádhernými břehy a mosty. Procházka podél Tibery je jedna věc. Velmi dobře organizuje chodník na břehu. Velmi malebné. Nesmí být přehlédnuty, ale zapsány na seznam úkolů.

 3. Luciana de. (Google recenze)

  Řeka Tibera je příležitostí k objevování historických mostů města. Mosty jako Sant’Angelo s deseti sochami Berniniho, Milvio, Sisto, jeden z nejkrásnějších ve městě, Fabriziův most, nejstarší ze všech, nebo Cestio, který spojuje ostrov Tiberina se zbytkem Říma.
  Podle mého názoru dává řeka Římu hodně kouzla, i když je dost špinavá, ale vřele se doporučuje prohlížet si město z několika jeho mostů a také se projít po pěší zóně podél břehu.

 4. Maria Assunta. (Google recenze)

  Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa@aaa

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *