Vicenza

Vicenza je město ležící v severovýchodní Itálii, v oblasti Veneto. Město má přibližně 115 000 obyvatel a nachází se asi 60 km západně od Benátek.

Místní kuchyně je známá pro své lahodné těstoviny, jako jsou gnocchi a risotto, a pro své sýry a vína. Oblíbeným místním jídlem je Baccalà alla vicentina, pokrm z mletého, cibule, olivového oleje, rajčat a zeleniny.

Památky, které najdete ve městě Vicenza

Jednou z nejvýznamnějších památek v městě je budova Teatro Olimpico, kterou navrhl architekt Andrea Palladio. Tento renesanční architekt zde zanechal mnoho svých staveb, jako například chrám Basilica Palladiana, který je považován za jednu z nejvýznamnějších budov ve městě.

Další zajímavou památkou v okolí města je Villa Rotonda, rovněž navržená architektem Palladiem. Tato villa se nachází v krásném parku a je pro svou symetrii a harmonii považována za jedno z nejvýznamnějších děl renesanční architektury.

Mezi další atrakce v okolí města patří zámek Castello di Thiene, chrám San Lorenzo a mnoho dalších.

Kulturní akce a festivaly ve Vicenza

Ve městě se pravidelně konají různé kulturní akce a festivaly. Mezi nejznámější patří Vicenza Jazz, festival klasické hudby Settimane Musicali di StresaVinitaly, který je největším veletrhem vín v Itálii.

Vicenza je ideálním výchozím bodem pro návštěvu blízkých měst, jako jsou Padova a Verona, a prozkoumání krásné krajiny Veneta.

Cestovatelé recenzují Vicenza

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa