Lichtenštejnsko

Lichtenštejnsko je malá, ale fascinující země obklopená kopci a horami. Nachází se uprostřed Evropy a sousedí s Rakouskem a Švýcarskem. Jde o jednu z nejmenších zemí Evropy (rozloha země je jen 158 km² a počet obyvatel okolo 39 000), ale i přesto je tato země plná kulturního bohatství a historie, kterou cestovatelé z celého světa mohou přijet objevovat.

Úředním jazykem země je němčina a platí se zde Švýcarskými franky (CHF). Lichtenštejnsko je konstituční monarchie s parlamentem a panovníkem (v době, kdy jsem tohle psala byl vládnoucím panovníkem kníže Hans-Adam II.). Lichtenštejnsko je známo svou krásnou krajinou, včetně mnoha turistických stezek, které vedou skrze horské vrcholky a údolí. Kromě toho se zde nachází mnoho malebných vesnic a městeček, jako například Vaduz, hlavní město Lichtenštejnska, které je domovem zajímavých historických památek, muzeí a galerií.

Pro milovníky kultury a umění je Lichtenštejnsko ideálním místem k návštěvě. Země je známá svou vynikající sbírkou umění, kterou vlastní knížecí rod Lichtenštejnů. Mezi nejvýznamnější památky patří Lichtenštejnská národní galerie, kde se nachází mnoho děl od slavných umělců.

Kromě toho je Lichtenštejnsko také rájem pro milovníky sportu. Země nabízí mnoho příležitostí pro zimní sporty, včetně lyžování a snowboardingu, díky blízkosti hor a horských středisek. V létě si pak turisté mohou vychutnat pěší turistiku, cykloturistiku a další aktivity. Nejvyšší místní horou je Vorder-Grauspitz (2 599 m) a nejvýznamnější místní řekou je Rýn.

V neposlední řadě je Lichtenštejnsko také ideálním místem pro gurmány. Země je známá svými vynikajícími restauracemi, které nabízejí tradiční jídla, stejně jako moderní kuchyni. Zdejší kuchaři často používají sezónní suroviny a nabízejí skvělá vína z regionálních vinic.

Celkově vzato, Lichtenštejnsko je skvělou volbou pro cestovatele, kteří hledají krásnou přírodu, kulturní dědictví a zábavu. Tuto malou zemi stojí za to navštívit a objevit vše, co nabízí. Doporučujeme při výběru oblečení myslet na to, že jde o horskou oblast, kde nebývají příliš horká léta a může zde být i poměrně větrno.

Odstartujte nové dobrodružství:

  1. Letenky
  2. Ubytování
  3. Pojištění
  4. Autopůjčovna
  5. Zájezdy