Budova parlamentu

Tato moderní budova je od února roku 2008 novým sídlem místního parlamentu.

Nachází se ve městě Vaduz, hlavním městě Lichtenštejnska, a svým moderním designem v medových odstínech a nezaměnitelnou siluetou přitahuje turisty z celého světa. Budova byla otevřena v roce 2008 a je jednou z nejnovějších parlamentních budov v Evropě.

Vstup do budovy je povolen pouze na prohlídkách, které jsou k dispozici každý den s průvodcem. Během prohlídky se turisté dozví vše o historii a fungování parlamentu Lichtenštejnska a mohou si prohlédnout různé místnosti a zasedací sály, které jsou zdobeny uměleckými díly a křišťálovými lustry.

Jedním z nejvýznamnějších zasedání, které se v této budově konají, je inaugurace nového knížete Liechtensteinu. Toto slavnostní zasedání se koná v největším zasedacím sále, který pojme až 350 hostů.

Cestovatelé recenzují Budova parlamentu

Průměrné hodnocení (4.5).

Celkem hodnotilo 47 uživatelů.

Navštívili jste Budova parlamentu? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Yuki Amarone. (Google recenze)

  Budova na jižní straně hlavní ulice v lichtenštejnském Vaduzu mezi turistickou kanceláří a kostelem. Budova má moderní a jedinečný architektonický styl. Užijte si vzhled.

 2. Jens-Christopher Vollheim. (Google recenze)

  Opravdu zajímavá stavba – hlavní město Lichtenštejnska je každopádně malebná vesnička s budovami, které musíte vidět (samozřejmě vedle hradu). Seznamte se s historií města a země. Stojí to za to – kromě cen zde…

 3. 1girl 1passport. (Google recenze)

  Zemský sněm Lichtenštejnského knížectví (německy Landtag des Fürstentums Liechtenstein), běžně označovaný jako zemský sněm Lichtenštejnska.

  Podle ústavy z roku 1921 byla velikost zemského sněmu stanovena na 15 členů. Ústavní dodatek schválený v referendu v roce 1988 zvýšil tento počet na 25, počínaje volbami v roce 1989.

 4. Eva Sovová. (Google recenze)

  Jedná se o architektonicky zajímavou budovu lichtenštejnského parlamentu. Líbí se mi, že v době návštěvy nebyla nijak střežena, není obehnána plotem a jinými šílenosti, jak je to běžné v zahraničí…

 5. Bandi Koeck. (Google recenze)

  Architektonická lahůdka, i když ne všechny původně plánované detaily byly z cenových důvodů realizovány. Velmi atraktivně navržené, prosvětlené pokoje s vynikající akustikou a skvělým klimatem v místnosti. Zadní část zaujme barevnými pohledovými betonovými stěnami (realizace byla levnější) a návštěva střešní terasy se skvělým výhledem (malé okno na vládní budovu, velké na Peter-Kaiser-Platz k Rheinbergerhaus a farní kostel) stojí za to. , nicméně z hlediska vůně (často to zapáchá jako zkažená vejce z odpadního vzduchu) poněkud náročné. Z jedné ze dvou zadních věží lze vysunout rádiovou anténu o délce 12 m (testuje se 2x ročně, zřízena pro krizové situace v TG).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *