Lichtenštejnské národní muzeum

Lichtenštejnské národní muzeum: Skvost evropské kultury

Pokud hledáte jedinečné a fascinující místo, které vás zavede do minulosti, neváhejte navštívit Lichtenštejnské národní muzeum. Nachází se v srdci malého státu Lichtenštejnska a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Lichtenštejnské národní muzeum představuje významnou kulturní instituci státu. Muzeum bylo založeno v roce 1869 a od té doby se stalo nezbytným místem pro všechny, kteří chtějí pochopit historii a kulturu Lichtenštejnska, jeho obyvatel a místní přírodě od doby kamenné až po současnost.

Muzeum se nachází v centru města Vaduz a je snadno dostupné. Sbírka muzea předvádí mimo jiné i každodenní život rolníků a svátky, které slavili během roku. Tradice a svátky (včetně těch církevních) hrají ve společenském životě Lichtenštejnů důležitou roli dodnes. Muzeum dále ukazuje umělecká díla, archeologické nálezy, historické předměty, fotografie a dokumenty.

Jednou z nejvýznamnějších částí muzea je expozice věnovaná historii Lichtenštejnska a . Tato expozice nabízí fascinující pohled na historii státu a jeho vztahy s okolními zeměmi. Návštěvníci se zde dozví o vývoji státního útvaru, politických událostech a kulturních tradicích Lichtenštejnska.

Lichtenštejnské národní muzeum je vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pro děti jsou připraveny interaktivní aktivity a hry, které je naučí více o historii a kultuře Lichtenštejnska.

Cestovatelé recenzují Lichtenštejnské národní muzeum

Průměrné hodnocení (4.6).

Celkem hodnotilo 204 uživatelů.

Navštívili jste Lichtenštejnské národní muzeum? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Yuki Amarone. (Google recenze)

  Především exponáty související s historií Lichtenštejnska od středověku po současnost. Měl jsem dojem, že je tam spousta věcí souvisejících s křesťanstvím, ale byly tam vystaveny i repliky kameniny a lidských kostí. Příležitostí k poznání historie Lichtenštejnska není mnoho, tak doufám, že se můžete zastavit. Myslím, že vstupné bylo kolem 10 eur s přeloženým zvukem.

 2. Darina Zaretskaia. (Google recenze)

  Návštěva tohoto muzea předčila všechna očekávání! Nevěděl jsem, že muzeum je velmi velké a zahrnuje samostatnou budovu, která má poklady Lichtenštejnska. Kromě toho jsou na každém patře různé výstavy. Všechny se mi líbily, protože jsou opravdu skvělé! Doporučuji vám vzít si audioprůvodce a strávit více než dvě hodiny, abyste si ho naplno užili. Jedno patro je navíc věnováno historii fotbalu, takže fotbaloví fanoušci by tomuto místu rozhodně měli dát šanci. Děkujeme za tak zajímavé místo!

 3. Oliver Balogh. (Google recenze)

  Byl jsem tady služebně a měl jsem asi 2 hodiny čas, tak jsem navštívil zdejší národní muzeum. Mohu vřele doporučit všem, kdo se aspoň trochu zajímají o historii regionu. Vstupné 10 CHF a samobslužná kavárna, kde si dáte kávu a zákusek za 6 CHF, je určitě slušná cena.

 4. diego bibbiani. (Google recenze)

  Muzeum k návštěvě. Velmi rozsáhlá a zajímavá, obsahuje různé sbírky. Od tradičních oděvů po zbraně a reprodukce typických dřevěných domů. Stejně jako všechna muzea ve Vaduzu se zavírá v 17 hodin

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Zavřeno
úterý: 10:00–17:00
středa: 10:00–20:00
čtvrtek: 10:00–17:00
pátek: 10:00–17:00
sobota: 10:00–17:00
neděle: 10:00–17:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy