Muzeum umění (Kunstmuseum)

Kunstmuseum Liechtenstein – Umělecké skvosty uprostřed Evropy

Pokud se chystáte na výlet do Lichtenštejnska, nesmíte vynechat návštěvu lichtenštejnského Muzea umění (Kunstmuseum Liechtenstein). Tato turistická atrakce je ideálním místem pro milovníky umění, kteří hledají inspiraci a nové zážitky.

Moderní budova muzea byla otevřena v roce 2000. Má podobu černé krychle s jemně reflexní fasádou. Uvnitř se nachází prostorné výstavní místnosti na dvou podlažích. Do horního podlaží proniká denní světlo skrze prosklený strop.

Sbírky jsou státní uměleckou sbírkou Lichtenštejnského knížectví a najdete zde umělecká díla, jako jsou sochy, instalace a objekty, přičemž zvláštní důraz je kladen na umění Arte Povera a postminimální umění. V roce 2015 byla k Muzeu umění přistavěna nová výstavní budova Hilti Art Foundation. Tato významná lichtenštejnská soukromá sbírka zahrnuje vynikající díla klasické moderny a současného umění.

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek během svého pobytu v Liechtensteinu, návštěva Kunstmuseum Liechtenstein je zcela jistě tou správnou volbou. Toto muzeum nabízí nejen umělecké skvosty, ale také příjemnou atmosféru a kulturní zážitky, které si budete pamatovat po celý život.

Cestovatelé recenzují Muzeum umění (Kunstmuseum)

Průměrné hodnocení (4.3).

Celkem hodnotilo 553 uživatelů.

Navštívili jste Muzeum umění (Kunstmuseum)? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Andrejs L. (Google recenze)

  Byli jsme tu ve středu a shodou náhod je to ve středu zdarma. Především budovy muzea jsou skvělé, bavily mě hodně, řekl bych, víc než expozice. Výstavní sály jsou obrovské s několika uměleckými díly, umění je moderní a některé expozice jsou těžko pochopitelné. Doporučil bych to navštívit ve středu, pokud bych zaplatil vstupenku, myslím, že bych byl zklamán…

 2. Dominick M. (Google recenze)

  Abych byl spravedlivý, nejsem v moderním umění, takže moje recenze se zaměří na vstřícnost, profesionalitu a množství umění.

  Když vezmeme v úvahu tyto tři, tým byl opravdu vstřícný a profesionální.

  Umění k obdivování bylo dost, ale z mého pohledu málo z hlediska kvantity.

  Proto 4 hvězdičky.

 3. Chi Zhang. (Google recenze)

  Lichtenštejnské muzeum umění se nachází v centru Vaduzu. Umělecká galerie a dvě budovy nadace Hilti se odrážejí v černé a bílé barvě. Exteriér je nezávislý a interiér je propojený. Prostor je velmi jednoduchý.
  Když jsem poprvé vstoupil do muzea umění, nápis „KDO PLATÍ?“ na stěně pokladny cítil, že jde o vřelé muzeum umění. Vystavená díla jsou velmi avantgardní, všechna jsou instalace a videa; moderní dílo .
  Jedinečné výstavní postupy a projevy celé výstavní umělecké galerie a nadace dávají lidem pocit: „Nemluv nesmysly, zůstaň sám“. Zdá se, že i takový je postoj této vnitrozemské země. Jedinečné geografické a historické prostředí Lichtenštejnsko jedinečný temperament.

 4. gimli35 Ropeways. (Google recenze)

  Nepříjemní kustodi, drahé vstupné, strohé místnosti…

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: Zavřeno
úterý: 10:00–17:00
středa: 10:00–17:00
čtvrtek: 10:00–20:00
pátek: 10:00–17:00
sobota: 10:00–17:00
neděle: 10:00–17:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy