Budínský hrad

Budínský hrad (Budavári Palota) najdete na Hradním vrchu v Budapešti. Hrad byl postaven v letech 1247 – 1265 a v následujících časech byl přestavován a rozšiřován, aby odpovídal potřebám tehdejších panovníků a jejich nástupcům.

Hrad zažil jak slavnější časy, tak i ty horší, kdy byl opuštěný, bombardovaný a následně obnovovaný.V současné době jde o nádhernou památku, kterou byste si při návštěvě Budapešti neměli nechat ujít. Patří k nejkrásnějším královským rezidencím světa a v jeho areálu se nachází mimo jiné Maďarské historické muzeum, Széchenyiho národní knihovna či Maďarská národní galerie. Protože jde o hrad s bohatou historií dostavby a přestavby, není divu, že je ukázkou několika uměleckých slohů (jako je novogotika, novorenesance či novobaroko). Na hradě se pořádají komentované prohlídky a využít můžete i historické lanovky, která je v provozu od roku 1870 a je zapsána na seznamu UNESCO.

Cestovatelé recenzují Budínský hrad

Průměrné hodnocení (4.7).

Celkem hodnotilo 36 839 uživatelů.

Navštívili jste Budínský hrad? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Martina Koşar. (Google recenze)

  Budinský hrad,který byl postaven ve stylu baroka, určitě stojí za návštěvu alespoň z venku. Jsou odtud krásné výhledy na celé město.

 2. Tomáš Jankovič. (Google recenze)

  Určitě stojí za to se sem jít podívat. Jsou odtud hezké výhledy.

 3. Kamila Dítětová. (Google recenze)

  Mají zde jezdící schody, na prohlídce jsem nebyla, prošla jsem si pouze nádvoří. Hodně rekonstruují, krásný výhled na Pešť.

 4. Naďa Ch.. (Google recenze)

  Krásný výhled, honosná stavba … Určitě doporučuji přijít od Elisabethina mostu (jsou zde jezdící schody a hlavně je to kousek od Rybářské bašty bez zbytečného kopce, který je v průvodci slibován). Pokud nejdete přímo dovnitř, je vstup kolem hradu zdarma.

 5. Šárka Perlovská. (Google recenze)

  Budínský hrad je rozhodně povinnost navštívit, když jste v Budapešti. Doporučuji dojít sem pěšky hezkou procházkou parkem z Citadely. Z hradu je krásný výhled na město. Hrad si můžete obejít z venku bezplatně. Vstup do vnitřní galerie je již za poplatek.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *