Gellértovy lázně

Maďarsko nabízí místním i turistům hned několik lázní. Historie Gellértových lázní sahá až do 15 století, kdy záznamy o „zázračných“ pramenech vyvěrajících na území dnešním Gellértových lázní.

Tyto prameny si později oblíbili dokonce i Turci, protože byly větší a teplejší než tehdejší budínské lázně. Od 17. století neslo místo název Bahenní lázně, díky jemnému bahnu, které se vytlačovalo spolu s pramenitou vodou a usazovalo se na dně bazénů. Termální lázně a hotel Gellért jsou vystavěny v secesním stylu a jsou vyhlášené po celém světě. Otevřeny byly Gellértovy lázně v roce 1918 a v roce 1927 přibylo vlnobití a později, v roce 1934 šumivé lázně. V rámci modernizace byly zrekonstruovány s vybaveny modernějšími zařízeními na filtraci vody sedací bazén v plaveckém areálu, venkovní sedací bazén a dětský bazén.

Cestovatelé recenzují Gellértovy lázně

Průměrné hodnocení (4.3).

Celkem hodnotilo 19 037 uživatelů.

Navštívili jste Gellértovy lázně? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. M3BOSS1

  Lázně s atmosférou. Když jdete plavat do vnitřního bazénu potřebujete koupací čepici. Ve vnitřních termálních bazénech tuto čepici nepotřebujete. Termální bazény mají teplotu od 36°C do 40°C. Venku je další větší bazén, termální bazén s 36°C a sauna. Cena vstupného pro dospělou osobu je okolo 480CZK. V případě, že přijedete se Student agency stačí sednou na tramvaj č.19 a dojet až na místo.

 2. Josef Štědronský. (Google recenze)

  Byl jsem nadšený. Uvnitř člověk chvilku hledá vnitřní bazény, budova je rozsáhlá a značení nevalné. Ale to nesnižuje kvalitu tohoto úžasného místa na břehu Dunaje u Řetězového mostu.
  Všechny bazény jsou termální, teploty od 36 do 40 stupňů. Své sauny. Zchlazovací sud a bazének. Úžasná atmosféra zahrady kde jsou dva venkovní bazény a architektury budovy kde jsou umístěny vnitřní bazény.
  U těch teče pitná voda která úžasné osvěží.
  Bufet jenom jeden, ale bylo dnes lidí akorát a tak se člověk dostal poměrně rychle na řadu. K dispozici skříňky a lehatka v ceně vstupneho.
  Moc jsem si to tu užil.

 3. Miloslav Loffler. (Google recenze)

  + Více bazénů , pára i venku je sauna
  + mobil a jiné věci se dají dát do přihrádky u bazénu
  +chutná voda k pití u bazénu
  – Nepříjemná rezervace online
  – Pantofle jsou od Vás vyžadovány, ale uvnitř nevyhodí lidi, co he nemají. Při vchodu je umpalumpa, co se musí zeptat, jestli je člověk nemá povede jej ke koupi. Za ním už na tom nezáleží. V jednom z bazénů chtějí koupací čepici a pískají na rebely bez ní.

 4. Naďa Ch.. (Google recenze)

  Pokud si chcete zaplavat v plaveckém bazénu, musíte mit plavací čepici (lehce zvláštní, když ve všech ostatních bazénech není vyžadována), každopádně tam sedí „omladina“ a jakmile se přiblížíte k vodě, pískají na vás … Je super, že všude jsou uzamykatelné schránky jen na čipové hodinky zdarma, takže telefon a platební kartu si člověk může vzít s sebou (v restauraci berou pouze karty). Převlékací skříňky jsou společné a s velmi omezeným místem (jakmile se tam sejdete tři, už se nepohnete), proto řada lidí využívá místo skříněk uzamykatelné kabinky). Každopádně úplně s přehledem tam člověk stráví celý den, nádherné lázně se správnou atmosférou 👍

 5. Bob Klein. (Google recenze)

  Ve srovnání s Termálními lázněmi Széchenyi jsou tyhle lázně zklamáním, o několik levelů níže. Jasný, návštěva je ovlivněna Covidovými opatřeními, ale přesto pět bazénů s teplotou 27 až 40 stupňů je celkem nuda. Veškeré fontány jsou vyschlé a to prostě nevyvolává pocit pohody. V době návštěvy (listopad 2021) nebyly v provozu kabinky, takže se všichni návštěvníci mačkali v malém prostoru u skříněk a pak je tam asi třicet masážních lehátek, které tam jen zabírají prostor. Sauny jako haha, všechny vypnuté, v provozu jedna 40 stupňů a jedna venku 90 stupnů. Ta byla super i s ochlazovacim sudem. V lázních je možné si zakoupit občerstvení, ale nezkoušel jsme. V podstatě za dvě hodinky jsme byli zase venku, jsem rád že jsem to viděl, ale příště si dám zase Termální lázně Széchenyi!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 9:00–19:00
úterý: 9:00–19:00
středa: 9:00–19:00
čtvrtek: 9:00–19:00
pátek: 9:00–19:00
sobota: 9:00–19:00
neděle: 9:00–19:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy