Hévíz

Lázeňské městečko Hévíz se nachází na jihozápadě Maďarska, v okrese Keszthely v župě Zala. Stojí blízko stejnojmenného jezera, které je největším koupatelným přírodním termálním jezerem na světě.

Město se pyšní krásnou lázeňskou kolonádou, zahradami a dalšími kouzelnými místy vhodnými k relaxaci. Žije zde necelých 4 438 obyvatel (podle údaje z roku 2022). Na hladině blízkého jezera se setkáte s půvabným květem růžově, bíle či fialově kvetoucího leknínu. Tato květina se stala symbolem a najdete ji mimo jiné vyobrazenou na vlajce a erbu (znaku) místního lázeňského města Hévíz.

Co zde navštívit?

Asi nejvíce navštěvovaným a nejznámějším turistickým cílem je termální jezero Hévíz a s ním spojený lázeňský areál, kde se nabízí léčebné procedury. Ve městě Hévíz je toho však víc. Můžete se podívat na krásné místní kostely, farmářské trhy, římské dědictví (vykopávky), podniknout tematickou procházku Epochy a vína (součástí je kopec Egregy a místní vinice), Kneippův chodník pro bosou chůzi či socha psa stojícího mezi dveřmi.

Cestovatelé recenzují Hévíz

0 komentářů

Zatím zde nic není. Buď první a napiš nám jak se ti zde líbilo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související místa