Hudební fontána

Skvělým místem pro letní piknik nebo jen klidnou chvíli je okolí hudební fontány. Ta se nachází v centru Budapešti na Markétině ostrově a patří na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Margaretin ostrov je nádherné místo, vhodné pro odpočinek. Dostat se sem můžete po stejnojmenném, tedy Markétině mostě. Hudební fontána je perlou tohoto místa, kterou každoročně navštěvují turisté i místní. Od 11 do 21 hodin hraje u fontány každou hodinu hudba, kterou efektně provází do rytmu tryskající proudy vody. Večer se návštěvníci mohou těšit na doprovodnou světelnou show a krátké filmy promítané na vodní clonu. Hudba je různorodá, od klasických operních melodií, přes rock, pop až po dětské písničky. V 19 hodin zazní melodie tematicky zaměřené na Budapešť. Je to tedy skvělá podívaná (i poslech) pro každého, bez ohledu na věk.

Cestovatelé recenzují Hudební fontána

Průměrné hodnocení (4.8).

Celkem hodnotilo 21 358 uživatelů.

Navštívili jste Hudební fontána? Podělte se o své zkušenosti a napište recenzi.

5 Komentáře

 1. Petr Kocourek. (Google recenze)

  Krásný zážitek. Každou celou hodinu, až do 22 hodiny zde probíhají představení. Zvláště večer to působí úžasně. Moderni i klasická hudba. Zajděte. 👍

 2. Jana Hejkrlíková. (Google recenze)

  Byla jsem tu během dne,.tedy bez osvětlení fontány a i tak bych řekla, že sledovat fontánu bylo až hypnotické. Kolem fontány je dost laviček, a tak se tu člověk může v klidu usadit a pozorovat vodní show.

 3. Michal Štěpánek. (Google recenze)

  Fontánu a procházku po ostrově nesmíte při návštěvě Budapešti vynechat. Je krásná. Světelná a hudební show začíná vždy v celou, tuším už někdy do podvečera. Poslední show je v 9 hodin. Trvá to vždy cca 30 minut. Perfektní zážitek. (Pozor na restaurace/bary na ostrově, vždy se kouknout na recenze a nechodit na náhodu).

 4. Aneta Melicharová. (Google recenze)

  Nejkrásnější fontána, jakou jsem kdy viděla. Každou hodinu od tuším jedenácté odpoledne do deváté večer začíná představení. Plánek skladeb je na ceduli vedle fontány. Fontána pouští vodu do rytmu hudby, a to na klasickou i moderní hudbu. Vytváří to nádherné kreace. Nejdelší vystoupení, které doporučuji, je v devět večer – fontána hraje celou jednu hodinu… Jsou tam i dvě projekce projektorem na vodu, která vytvoří plátno… závěrečné video ukazuje baleťáky kreslící památky Budapešti. Top❣️

 5. David David. (Google recenze)

  Nejlepší možná návštěva je k večeru s možností večer mrknout na nejkrásnější hrající fontánu kde si u ni i odpočinete po náročné procházce po Markétinem ostrově.
  Fontána je hned u vstupu.
  Japonská zahrada mě zklamala,čekal jsem víc ale vypadáto jako by se o to nikdo moc nestaral. Je to pěkné místo na jednu procházku. Nejlepší z toho je prostě fontána.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidat do oblíbených
Zobrazit oblíbené
pondělí: 10:00–22:00
úterý: 10:00–22:00
středa: 10:00–22:00
čtvrtek: 10:00–22:00
pátek: 10:00–22:00
sobota: 10:00–22:00
neděle: 10:00–22:00

Odstartujte nové dobrodružství:

 1. Letenky
 2. Ubytování
 3. Pojištění
 4. Autopůjčovna
 5. Zájezdy